Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Gebze-İzmir Otoyolu Projesi'nde son düzlüğe girildi

İstanbul ile İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan mega projede inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Proje tamamlandığında bölgedeki konut fiyatlarının artması bekleniyor.

Türkiye'nin mega projeleri bir bir tamamlanmaya devam ediyor. 2013 yılında Marmaray'ın hizmete açılmasından sonra geçtiğimiz hafta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde inşaat çalışmalarının da tamamlanmasıyla projelerin etkileri gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçtikleri bölgelerin değerine değer katan projeler, konut fiyatlarını da büyük oranda etkiledi.

İstanbul'dan İzmir'e kadar geçtiği bütün bölgelerde konut fiyatlarını artırması beklenen 433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi için de geri sayım başladı. Projenin en önemli ayağını oluşturan İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nde tabliyelerin montajı için çalışmalar devam ediyor. Toplamda 113 tabliyeden oluşacak olan köprünün mayıs ayı sonlarında tamamlanacağı öngörülüyor.

Kötü hava koşulları sebebiyle inşaat çalışmaları zaman zaman aksasa da inşaatın hızla devam ettiği belirten köprü, 2 bin 682 metre uzunluğundaki köprü bin 550 metre orta açıklığı ile dünyanın en büyük orta açıklığa sahip asma köprüleri arasında 4’üncü sırada yer alıyor.