Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Geniş yaşam alanlarınızı trendlere uygun tasarlayın

Yeni evli çiftler ve yalnız yaşayanlar daha çok stüdyo ve 1+1 daireler tercih ediyor olsa da hala daha geniş yaşam alanları revaçta. Peki, büyük bir salon nasıl olmalı?

Ev mobilyasında ve dekorasyonunda moda her yıl değişiyor. Her yıl yeni bir trend ile karşımıza çıkan dekorasyon önerileri kafamızı karıştırabiliyor. Ama önemli olan dekore edilmesi istenen alanda sizin neye ihtiyacınız olduğu.

Ev içinde geçirilen zaman daralmaya başladıkça özellikle çocuksuz çiftler ve tek yaşayanlar stüdyo daireleri ve 1+1 formatındaki daireleri tercih etmeye başladı. Ancak geleneksel aile tipinin varlığı koruyor olması ve geniş yaşam alanlarını tercih eden çok sayıda bulunması nedeniyle hala daha büyük evler revaçta. peki büyük bir yaşam alanının en önemli ortak zaman geçirilecek alanlarından salon nasıl dekore edilmeli? Büyük salonlar nasıl hem şık hem sade görünebilir?

İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun

Salonunuzu döşemeye başlamadan önce ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Klasik koltuk takımı ve orta sehpa düzenlemesinin ötesinde bir alternatif geliştirebilmek için daha çok düşünmeniz ve bu iş için mesai harcamanız gerekecek. Sonuçta yaşam alanlarınızı en iyi hale getirmek için çabalayacağınız kesin.

Yemek masasının salon içindeki konumu önemli

Büyük bir salonda öncelikli yemek masasının nasıl konumlandırılacağı önemlidir. Eğer ki yuvarlak bir yemek masasına sahipseniz bunu salonun merkezine taşımanız dekorasyonunuzun daha şık görünmesini sağlar. Eğer ki dikdörtgen bir yemek masasına sahipseniz masanızı salonun köşe kısımlarında değerlendirmeniz daha doğru olacaktır. Tek bir biblo ile renklendirebileceğiniz yemek masanız büyük salonunuza aynı zamanda şıklık katacaktır.

Kitap kurtları için kitaplık ve kitap okuma köşesi

Eğer ki bir kitap kurduysanız ve büyük bir salonunuz var bir duvarınızı boydan boya raflarla kaplayarak büyük bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Rafların altına yerleştireceğiniz salondaki koltuk takımınızdan farklı renk ve tasarımda bir köşe koltuk takımı yerleştirerek keyifli bir okuma köşesi yaratabilirsiniz. Büyük alanlarda alan açıklığından dolayı küçük dairelere göre daha cesur ve koyu renkler tercih edilebilir.

Duvar ve koltuk takımı renklerinde cesur davranın

Büyük salonlarda duvarlar da daha farklı alternatiflerle kullanılabilir. Üç boyutlu tasarlanan duvar kağıtlarıyla bir duvarınızı kaplamanız salonunuzda iç açıcı bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Eğer ki salonunuzdaki koltuk takımınız koyu bir renkteyse halı tercihlerinizi koltuğunuza uyumlu renklerde birkaç ton açık renkte tercih etmeniz gerekir. Böylece hem boğucu bir görüntü olmaz hem de koltuklarınızın yarattığı ağırlık bu şekilde dağılabilir.

Büyük salonlarda birçok alternatif değerlendirebilir ancak önemli olan ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir dekorasyon yapabilmek. İhtiyaçlarınızı belirleyin, salondaki önceliklerinizi göz önünde bulundurun ve eşyalarınızı ona göre seçin. Sizi en mutlu edecek tasarım bu yönde olacaktır.