Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

GOP Plevne için ilk kazma vuruldu

By Oktayöz İnşaat, Reyhan İnşaat ve Bahaş Holding ortaklığında Gaziosmanpaşa'da inşa edilen GOP Plevne'nin temel atma töreni Bakan Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleşti.

Gaziosmanpaşa Plevne Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap Temel Atma Töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleşti. Törende kentsel dönüşüm ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, depremsellik açısından bakıldığı zaman topraklarımızın yüzde 42'sinin riskli olduğunu ve buna uygun hareket edimesi gerektiğini belirtti.

Özhaseki, "Sağlıklı bina koca koca binalar kurmuşuz. Meselenin depremsellik boyutunu düşünmeden binalar yapmaya devam etmişiz. Hepimizin deprem kuşağında olduğumuzun farkında olması lazım ve ona göre hareket etmesi lazım. 99 sonrası yapılan binaların büyük kısmını sağlam olarak görebiliriz. Ama 99 öncesi yapılan binaların büyük bir kısmını da riskli olduğunu bilmeliyiz. İstanbul üzerinde de Türkiye genelinde de toplamda 7.5 milyon kadar binanın, bağımsız birimin bir an önce yenilenmesi gerekiyor. Bizim bunu çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. İnsanları aslında deprem öldürmüyor, kötü binalar insanları öldürüyor. Doğrusu Kentsel Dönüşüm Yasası'nı çok hızlı bir şekilde uygulamamız lazım. Vatandaşlarımızın hali vakti yerinde olanların en azından oturdukları binaları mutlaka depremsellik bakımından ölçtürmesi icap ediyor" açıklamasında bulundu.

Önümüzdeki dönem yeni yasaların geldiğinin müjdesini veren Özhaseki, "Finansman sorununu ve rezerv alan sorununu çözecek yasalar önümüzdeki yıl inşallah devreye girecek. Bakanlık olarak bizim hedefimiz gelecek yıldan itibaren tüm Türkiye'de en az 500 bin sağlam konut yapmak, bağımsız birimi yenilemek. 15 yıl buna devam edersek 7.5 milyon binayı yenilemiş oluruz. O zaman depreme hazırlıklıyız diye çok rahat söylebiliriz" dedi.

GOP Plevne'de metrekare birim fiyatları 5 bin TL'den başlıyor

Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği Gaziosmanpaşa'da yükselecek olan GOP Plevne projesinde toplam 400 konuta yer veriliyor. İki blok halinde inşa edilecek olan projede konutların yanı sıra 66 ticari birim de yer alıyor. Daire büyüklüklerinin 67 metrekare ile 204 metrekare arasında değişiklik gösterdiği projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde dairelere yer veriliyor. Nisan 2019'da tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi planlanan projede dairelerin metrekare birim fiyatları ise 5 bin TL'den başlıyor.