Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

"Güçlü firmalar kar amacı gütmeden Anadolu'ya yatırım yapmalı"

Tual Adalar projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum; güçlü firmaların, devlet desteğiyle Anadolu'ya yatırım yapmaları gerektiğini söyledi.

Emlak Konut GYO güvencesiyle Dağ Mühendislik tarafından inşa edilecek Tual Adalar projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yıl sonuna kadar satış beklentilerinin yaklaşık 1.5 milyar lira olduğunu söyledi. Geçen yılı da 950 milyon liralık karla kapattıklarını dile getiren Kurum, hedefledikleri satış rakamına ulaştıklarını söyledi.

2015 yılında 12 ihale yaptıklarını belirten Murat Kurum, "Bunların toplam satış değeri 6 milyar dolara yaklaştı, bu da yaklaşık 18 milyar lira. Buradan Emlak Konut payı da minimum 7 milyar lira olarak gerçekleşti. Bu süreçten itibaren 2016’da bunların çoğunun lansmanı gerçekleşecek. Bu durum hem sektöre hem alıcılara daha iyiyi nasıl yaparızın çabası” diye konuştu.

Emlak Konut GYO'dan Anadolu'ya 55 dönümlük proje

Emlak Konut GYO gibi güçlü firmaların, devlet desteği ile birlikte kar amacı gütmeden Anadolu'ya yatırım yapmaları gerektiğini belirten Murat Kurum, kendilerinin de 55 dönümlük bir projeye başladıklarını ifade ederek “Anadolu yakasında hükümetin, kamunun yaptığı projeler çok cazip hale geldi. Avrupa yakasında ihtiyacı karşılayacak alanlar var ama Anadolu’da yok” dedi.