Validebağ Konakları
1 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay覺
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay覺
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay覺
Kordon İstanbul
6 Ay Sonra Teslim
Kordon İstanbul İstanbul Avrupa / Kağıthane 295.000 TL - 1.840.000 TL Proje Detay覺

"Güçlü firmalar kar amacı gütmeden Anadolu'ya yatırım yapmalı"

Tual Adalar projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum; güçlü firmaların, devlet desteğiyle Anadolu'ya yatırım yapmaları gerektiğini söyledi.

Emlak Konut GYO güvencesiyle Dağ Mühendislik tarafından inşa edilecek Tual Adalar projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yıl sonuna kadar satış beklentilerinin yaklaşık 1.5 milyar lira olduğunu söyledi. Geçen yılı da 950 milyon liralık karla kapattıklarını dile getiren Kurum, hedefledikleri satış rakamına ulaştıklarını söyledi.

2015 yılında 12 ihale yaptıklarını belirten Murat Kurum, "Bunların toplam satış değeri 6 milyar dolara yaklaştı, bu da yaklaşık 18 milyar lira. Buradan Emlak Konut payı da minimum 7 milyar lira olarak gerçekleşti. Bu süreçten itibaren 2016’da bunların çoğunun lansmanı gerçekleşecek. Bu durum hem sektöre hem alıcılara daha iyiyi nasıl yaparızın çabası” diye konuştu.

Emlak Konut GYO'dan Anadolu'ya 55 dönümlük proje

Emlak Konut GYO gibi güçlü firmaların, devlet desteği ile birlikte kar amacı gütmeden Anadolu'ya yatırım yapmaları gerektiğini belirten Murat Kurum, kendilerinin de 55 dönümlük bir projeye başladıklarını ifade ederek “Anadolu yakasında hükümetin, kamunun yaptığı projeler çok cazip hale geldi. Avrupa yakasında ihtiyacı karşılayacak alanlar var ama Anadolu’da yok” dedi.