Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Gün, zafer günüdür"

İnşaat sektörünün patronları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirmek istediği hain darbe girşiminin yıl dönümüne dair açıklamalarda bulundu.

İnşaat sektörünün patronlarının konuyla ilgili görüşleri şöyle:

Demirbaş Yapı yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş;

"Ülkemizin son 15 yılda gösterdiği performans dış güçlerce hoş karşılanmıyor. Ülkemizi yıpratma çabaları son yıllarda farklı şekildeki eylemlerle kendini gösteriyor. Ülkemizin büyümesine ve uluslararası platformlarda söz sahibi olmasına rahatsız olan dış güçlerin oynadığı kirli oyunlar, siyasi yıpratma çabaları görülebilir durumda. 15 Temmuz 2016 günü kalkışılan hain darbe girişimine karşı milletimiz tankların önüne geçip canını siper etti. Bu uğurda şehitlerimiz, gazilerimiz oldu… Acımız çok büyük. Bu hain kalkışma sonucunda dünyaya gerektiğinde nasıl birlik olduğumuzu ve vatanımızı hainlere karşı nasıl koruduğumuzu gösterdik. Tüm dünya bizi konuştu. 15 Temmuz günü milli bütünlüğümüzü bölmeye çalışan vatan hainleri gerekli cezayı aldılar. Herkes gördü ki vatanımıza yapılan ihaneti asla kabullenmeyiz. Dünyaya cesaret ve kahramanlık örneği sergiledik. Böylesi bir girişim sonucunda bile ekonomimiz büyümeye ve gelişmeye hız kesmeden devam etti. Nasıl güçlü bir toplum olduğumuzu herkese kanıtladık.

15 Temmuz günü halkımız sokaklara, meydanlara inerek demokrasimize balta vurmak isteyen hainleri durdurdu. Böyle bir girişim asla desteklenemezdi. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sokağa çıkın” çağrısıyla darbe girişiminin önüne geçildi. Vatanımıza ve milletimize ihanet etme girişiminde bulunan hainler gereken cezayı alıyorlar. 15 Temmuz’da yaşanan bu elem olay dünyaya gerektiğinde nasıl birlik olduğumuzu, kahramanca ülkemize sahip çıktığımızı gösterdi.

15 Temmuz 2016 günü yaşanan darbe girişimine karşı hainleri tankların önüne geçerek, sokaklara, meydanlara inerek durduruşumuz ülkemiz için gerekirse ölümü göze aldığımızı dünyaya gösterdi. Bizi bölmeye, yıpratmaya çalışan dış güçler bunu beklemiyorlardı. Tüm dünya günlerce bizi konuştu. Bu hain girişimin üstünden tam 1 yıl geçti. Ülkemiz 15 Temmuz günü tarih yazdı."

FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova;

"Biz bu toprakları kolay kazanmadık, kolay kaybetmeyiz! Ülkemizin bütünlüğünü bozmaya çalışanlar bunu asla başaramayacaklar. Bulunduğumuz jeopolitik lokasyon ve güçlü geçmişimiz ki İslam topraklarının büyük kısmını 600 yıl boyunca yönetirken Batı’ya karşı kazanmış olduğumuz üstünlüğümüz; Batı dünyasının hala korkularından atamadığı bir durum. Bu yüzden asla güçlü bir Türkiye’yi kabullenemiyorlar ve çeşitli kirli oyunlar sergiliyorlar. Bunun en son ve en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz Darbe Girişimi. Bu elem olay sırasında liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Sokağa çıkın’ çağrısıyla milletçe birlik olup sokaklara, meydanlara indik. Vatansever halkımız tankların önüne geçip, hainleri durdurdu ve bunları tüm dünya yakından takip etti. Bu duruşumuzu, birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yarınlara hazır olmalıyız. Karşılıklı hoşgörü, anlayış ve dayanışma öne çıkmalı; ülkemizin 2023 ve sonrası hedeflerine ulaşmalıyız. Ülkemizin geleceğine, 2023 hedeflerine durmadan ilerleyeceğimize FerYapı olarak inanıyoruz. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek, ülkemizin gelişmesi yolunda üzerimize düşen her şeyi yapacağız."

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu;

"FETÖ, tüm kurumlarımızın içine sinsice nüfuz etmiş, izlediği “beyin yıkama” politikası ile milletimizin ve topraklarımızın içerisinde hain bir teşkilatlanma sergilemiş ve tam 1 yıl önce, 15 Temmuz 2016’da milletimizin bütünlüğüne, milli irademize yönelik ayaklanma hareketi gerçekleştirmiştir. Darbe diyemeyeceğim, bu düpedüz vatana ihanettir. Planlanmış ve organize edilmiş bir suçtur.

Böylesi hain bir kalkışma karşısında vatansever yurttaşlarımızla birlikte liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sokağa çıkın” çağrısına kulak verdik ve birlik olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik.

Son 1 yılda ülke ekonomimiz büyümeye, gelişmeye devam etti. Ülkemizin üstüne oynanan böylesi kirli oyunları dünyada Türkiye’den başka hiçbir ülke kolay atlatamazdı. Ülkemiz dik duruşuyla dünyaya meydan okudu.

Halkımız 15 Temmuz günü yaşanan hain kalkışmaya sokaklara çıkıp dik duruşuyla “dur” dedi. Ülkemizi bölmeye çalışan hainlere hep beraber bunu yapamayacaklarını kanıtladık. Vatansever halkımızın tankların önünde durması, kahramanca sokaklara çıkması, gövdelerini silahlara siper etmesi vatan için ne kadar gözü kara olunabileceğini dünyaya gösterdi.

Ülkesi için gerekirse ölümü göze alan vatansever halkımız dünyaya kahramanlık örneği sergiledi. Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın demokrasinin ve halkın yanında yer alarak, halkı meydanlara davet etmesi ile durdurulan bu saldırı, binlerce vatan haininin tutuklanması ile son buldu. Demokratik ve laik düzene yapılan bu saldırıda; vatanına, milletine ve yaşadığı topraklara ihanet edenler cezasını buldular. Bu hain saldırıda canı pahasına savaşan aziz Türk milletinin fedakârlığını tarih unutmayacaktır. Milli iradenin koruyucusu halkımızdır. Bu vatan kolay kazanılmadı, kolay kaybedileceğini de hiç düşünmüyorum.

Ülkemizin geleceğine güvenimiz tam. Yatırımlarımıza ve projelerimize hız kesmeden devam ediyor, ülkemiz için tüm özverimiz ile çalışıyoruz."