Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gurbetçiler gayrimenkul yatırımına hız verdi

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, gurbetçi vatandaşların emlak yatırımına hız verdiğini ifade etti. “Gurbetçilerin alım gücü yükseldi” dedi.

Kurdaki dalgalanma yurtdışındaki Türkleri harekete geçirdi. Dövizin hızla yükselmesi ile birlikte alım gücü yükselen gurbetçi Türkler gayrimenkule yatırım yaptı. Ağustos 2018’de markalı konut projelerinin yüzde 11’i yabancılara ve yurtdışında yaşayan Türklere satıldı.

GURBETÇİLER İÇİN KONUTTA AVANTAJ OLUŞTU

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, sektörde yaşanan son gelişmeleri Türkiye Gazetesi'nden Cabir Turğut’a değerlendirdi. Gurbetçilerin emlam yatırımlarına hız verdiğini ifade eden Ahmet Akbalık, “[Gurbetçi vatandaşlar] satış ofislerimizi sık sık ziyaret ediyorlar. Bunun sebebi ise fiyat olarak alım güçlerinin yükselmesi. Önceleri 1 milyon euro olan bir evin fiyatı şu anda TL’ye çevrildiğinde 600 bin euroya düştü. Gurbetçiler için konut fiyatları geçen yıla oranlara yüzde 35 daha ucuz geliyor” diye konuştu.

BÜYÜKYALI PROJESİNDE TESLİMLER EYLÜL 2019'DA BAŞLAYACAK

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Büyükyalı projesi ile ilgili de bilgiler verdi. İnşaatın hız kesmeden devam ettiğini belirten Ahmet Akbalık, “Sahada 2 bin 300 çalışanımız söz verdiğimiz gibi yaşamın 2019’da başlaması için canla başla çalışıyor. İş planlarımızda, takvimimizde hiçbir aksama yok. Dört etap olarak yola çıkmıştık. Halen satışta olan ilk 3 etabın tamamlanma oranı yüzde 80 ile yüzde 85 düzeyinde bulunuyor. Henüz satışa çıkmayan 4. Etapta ise oran yüzde 35. Tarihi binalarda yüzde 70 tamamlanma oranına ulaştık. Bugüne kadar sadece konut veya yaşam alanı değil, bir yaşam biçimi geliştirmek için çalıştık” ifadelerini kullandı. Büyükyalı projesinde teslimlerin Eylül 2019’da yapılması planlanıyor.