Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Hakan Gedikli: Konut satış rakamları bu yıl da rekor kırar

Sektörün ekonomik şartlara rağmen başarılı bir tablo çizdiğini ifade eden Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli, “Konut satışları bu yıl da rekor kırar” dedi.

Ekonomik şartlara rağmen gayrimenkul sektörünün başarılı bir tablo çizdiğini ifade eden Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli, “Konut satışları bu yıl da rekor kırar” diye konuştu. Sabah Gazetesi’nden Seda Tabak’ın haberine göre; Emlak Konut’un 65 yıldır planlı, nitelikli şehircilik anlayışıyla vatandaşları yaşanabilir alanlarda ev sahibi yapmaya devam ettiklerini söyleyen Hakan Gedikli; “Bugüne kadar ürettiğimiz devam eden veya tamamlanan olmak üzere toplamda 132 bin 507 bağımsız bölüm, 48 okul, bin 320 derslik, 10 kreş, 10 sağlık tesisi, 30 camii bu çabamızı destekler niteliktedir” dedi.

Sektör için hükümet tarafından gerçekleştirilen düzenlemelerin etkisinin konut satışlarına yansıdığının altını çizen Gedikli, ocak-kasım döneminde gerçekleşen toplam satış sektörün dinamik yapısını destekler nitelikte olup 1 milyon 238 bin 553 adete ulaştığını belirtti ve ekledi: “Ekonomik olarak alınan önlem ve teşviklerin de etkisiyle birlikte 2018’de toplam satış rakamının 1 milyon 300 bin rakamının üstünde gerçekleşmesi bekleniyor.”

HAVALİMANINA KOMŞU PROJE

2019'da İstanbul Havalimanı'na komşu proje yapacaklarını da sözlerine ekleyen Hakan Gedikli, “THY ile birlikte geliştireceğimiz, İstanbul Havalimanı'na da katkı sağlayacak 360 hektar alan üzerinde gerçekleştireceğimiz Arnavutköy Yerleşim Projesi bizi çok heyecanlandırıyor. İhalesini şubat ayında yapmayı planlıyoruz ve ilk etapta 7 bin konut yaşama kazandırılacak” şeklinde konuştu.