Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Haliç’teki gecekondular yıkılacak

Haliç Silahtarağa’da Eyüpsultan Gençlik Merkezi yapılması planlanıyor. Proje için bölgedeki bazı gecekondular yıkılacak. Karar, İBB Meclisi’nde kabul edildi.

Haliç Silahtarağa’da yapımı planlanan Eyüpsultan Gençlik Merkezi için bölgedeki bazı gecekondular yıkılacak. Eyüpsultan Gençlik Merkezi projesi için hazırlanan imar planı değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde kabul edildi.

YIKIM BAŞLAYACAK

İBB Üstyapı Projeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan imar planı değişikliği toplam 5 parseli kapsıyor. Habertürk Gazetesi’nden Mehmet Demirkaya’nın haberine göre; Eyüpsultan Gençlik Merkezi projesi için hazırlanan İmar Komisyonu raporunda yer alan bilgilere göre, üzerlerinde birçok gecekondunun bulunduğu parsellerde yıkım yapılacak.

REZERV KONUT ALAN OLUŞTURULACAK

Toplamda 11 bin 213 metrekarelik alanı kapsayan imar plano değişikliği için hazırlanan raporda şu ifadeler kullanıldı: “Başkanlığımızca yürütülmekte olan ‘Eyüpsultan İlçesi Gençlik Merkezi Projesi’ uygulamasının önünün açılması Haliç Sahil Yolu komşuluğundaki söz konusu alandan kamunun etkin şekilde yararlanılması ve Başkanlığımız mülkiyetindeki parsellerdeki gecekonduların tasfiye edilerek kaliteli yaşam standartlarında sağlıklı çevre oluşturulabilmesi için yürütülecek uygulamalarda değerlendirilmek üzere rezerv konut alanı oluşturulması, ayrıca söz konusu uygulamalarda kamulaştırma maliyetinin bertaraf edilerek kamu taşınmazlarının etkin şekilde kullanılması amacıyla yapılacak imar uygulamasına imkan sağlayacak plan kararlarının oluşturulması için imar planı değişikliği teklifleri hazırlanmıştır.”