Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Halk GYO geçtiğimiz 9 aylık dönemde 29,4 milyon TL kar etti

Kurulduğu günden bu yana her mali dönemi kar ederek kapatan Halk GYO’nun 9 aylık dönem karı 29,4 milyon TL olarak gerçekleşti.

Halkbank iştiraki Halk GYO’nun, gayrimenkul portföy büyüklüğü 1,8 milyar TL’yi aştı. Şirketin 2016 yılı Eylül sonu itibariyle
özkaynakları 903 milyon TL büyüklüğüne ulaştı. Toplam hâsılatını bir önceki döneme göre yüzde 10,07 oranında artıran şirketin; ofis,
otel binası kiraları ve konut satışlarından oluşan toplam gelirleri ise 60 milyon TL’ye yaklaştı. Şirket, Ülkemiz ekonomisinin büyümesine katkı sağlamayı sürdürdü ve yılın ilk dokuz aylık dönemini 29,4 milyon TL net kâr ile tamamladı.

"Hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz"

2016 yılı için belirledikleri hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetkin, “Şirketimizin ana hedefi, her yıl karlılıkla büyürken ülke ekonomisine katkısını arttıran, karını yatırımcıları ile paylaşan, her paydaşına değer yaratan bir şirket olmaktır” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemizin demokratik yönetim sistemini hedef alan başarısız darbe teşebbüsü karşısında milletimizin güçlü duruşu biz ekonomi aktörlerinin de her zorluğa karşı sağlam durma ve çok çalışma sorumluluğunu artırmış ve ülkemiz ekonomisinin hızla büyümesini sürdüreceğine olan inancını pekiştirmiştir. Ülkemiz ve sektörümüzü önümüzdeki dönemde çok başarılı günlerin beklediğine yürekten
inanıyor ve portföyümüzü yeni yatırımlar ile büyütmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ekonomik büyümeyi ve sektörü destekleyen kampanya ve faiz indirimleri önümüzdeki dönemde de sektörümüze ivme kazandırmaya devam edecektir.

Halk GYO olarak, hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerleyerek yılın kalan döneminde de performans göstergelerimizi daha da iyileştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.