Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Halk GYO üçüncü çeyrek net karını açıkladı

Halk GYO 2017 yılının üçüncü çeyreğinde elde ettiği net karını kamuoyu ile paylaştı.

Kentsel gelişimi destekleyen modern projeler üreten Halk GYO 2017’nin üçüncü çeyreğinde 37 milyon net karı olduğunu kamuoyuyla paylaştı.

Halk GYO’nun 9 aylık toplam hasılatı 62 milyon TL şeklinde açıklanırken, net karı da geçen yıla kıyasla yüzde 15 artış yaşayarak 37 milyon TL şeklinde oldu.

Aktif büyüklüğü 2 milyar TL’ye yaklaşan Şirket, dönem içerisinde yeni ortaklıklara da imza atarak yeni projelerin temellerini atmış oldu.

Halk GYO & Teknik Yapı İzmir için güçlerini birleştirdi

Halk GYO, üçüncü çeyrek döneminde İzmir’in Alsancak bölgesinde hayata geçirilmesi planlanan prestijli konut projesi için Teknik Yapı ile ortaklık kurdu. Emlak Konut GYO’nun 47 dönümlük arazisi üzerinde, 1,6 milyar liralık hasılat taahhüdüyle Teknik Yapı - Halk GYO ortaklığında hayata geçirilecek proje için hazırlıklar sürüyor. Proje, ihale şartlarına uygun olarak ticaret, konut ve turizm alanlarından oluşacak karma özelliklere sahip olacak. Ayrıca projede kültürel fonksiyonları barındıracak yapılar, park, otel, ibadet alanı, ofis ve konutlar yer alacak.

Kurduğumuz güçlü işbirlikleriyle portföyümüzü zenginleştirmeye devam ediyoruz diyerek sözlerine başlayan Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin: “Alsancak Projesi Halk GYO olarak İzmir’deki ilk projemiz. Bu proje aslında ülkemize her zaman daha iyisini kazandırma tutkumuzun bir sonucu. Proje kapsamında sektörümüzün güçlü oyuncularından Teknik Yapı ile işbirliği yapıyoruz. Bundan sonraki süreçte de güçlü işbirlikleri ile ülkemizin dört bir yanında, yatırım yaptığımız bölgelerin yaşam standartlarını yükseltecek projelere imza atmayı hedefliyoruz. Alsancak Projesinin de tasarım aşamasını tamamlayarak kısa bir süre sonra inşasına başlayacağız. Şimdiden başta İzmir halkına olmak üzere sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

“Desteklerle yılsonunu rekorla kapatacağız”

Eylül ayında konut satışlarındaki rekora ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Yetgin: “Teşvikler sektörümüzü hareketlendiriyor. Yılın büyük kısmında önemli bir satış grafiği yakalarken Eylül ayını konut satış rekoru kırarak kapattık. Yerli yatırımcıya KDV indirimi, yabancıya sıfır vergi ve tapu harcı indirimlerinin son ayı olması bu sonuçta çok etkili oldu. Eylül ayı sonuçlarına baktığımızda hem toplam konut satışında hem de yabancılara konut satışında ay rekorlarını kırdık. Bunlar sektörümüzün önünü açacak motivasyon verici çıktılar.Sektörümüzün hedefi yılsonu itibarıyla bir önceki yılın rakamlarını geride bırakarak yeni bir rekora imza atmaktır.” şeklinde konuştu.

Halk GYO’dan şehirlerin kalbinde yükselen projeler

Halk GYO’un en büyük paydaşlarından biri olduğu İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin inşası tüm hızıyla sürüyor. Halk GYO, proje kapsamında 34 ve 46 katlı iki ofis kulesi ile 8'er katlı üç ticari binanın inşasını üstleniyor. Vakıf GYO ortaklığında hayata geçirilen Sancaktepe’deki Bizimtepe Aydos Konut projesinde anahtar teslimler Mayıs 2018 itibarıyla başlayacak. Projede az sayıda kalan dairelerin satışları sürüyor. Halk GYO’nun “Şehrin Gözdesi” sloganıyla Erzurum’da yükselen Şehristan Konutları projesinde de son kalan daireler sahiplerini bekliyor. Şirketin ilk konut projelerinden Eskişehir merkezli Panorama Plus ile İstanbul merkezli Referans Bakırköy projelerinde de sınırlı sayıda kalan bağımsız bölümlerin satışları devam ediyor.

Halk GYO 2017 Üçüncü Çeyrek Mali Verileri:

Toplam Aktifler: 1,969 milyon TL

Özkaynaklar: 1,664 milyon TL

Toplam hasılat: 61,7 milyon TL

Net Dönem Karı: 36,9 milyon TL