Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Halkalı Sirkeci banliyö hattı yıl sonuna kalmadan hizmete girecek

Halkalı Sirkeci banliyö hattında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Hattın 2018 yılı sonuna kalmadan hizmete açılması bekleniyor.

Halkalı Sirkeci banliyö hattında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Hattın 2018 yılı sonuna kalmadan hizmete açılması bekleniyor.

Test sürüşleri başlayan Halkalı Sirkeci banliyö hattının 2018 yılının sonuna kalmadan tamamlanması ve kullanıma açılması hedefleniyor. Ankara ve İstanbul arasında yer alan hızlı tren hattına entegre edilmesi planlanan Halkalı Sirkeci banliyö hattında test sürüşleri başladı. Projenin son haline ilişkin görseller havadan alınan görüntülerle kamuoyuna yansıtıldı.

Deneme sürüşleri havadan görüntülenen Halkalı Sirkeci banliyö hattı Anakara İstanbul arasında gelen hızlı tren hattına entegre edilecek. Çalışmalarına tüm hızla devam edilen projenin 2018 yılının sonuna kadar uzamadan tamamlanması ve hizmete açılması bekleniyor.

İstanbul Sirkeci Halkalı ve Söğütlüçeşme Genze arasında hizmet vermekte olan banliyö hatları İstanbul ve Ankara arasında hizmet veren hızlı tren projesine entegre edilebilmek için kapatılmıştı. Banliyö hatları kapatıldıktan sonra hemen entegrasyon çalışmaları start aldı.

Test sürüşlerinin başladığı ve gerekli düzenlemelerin yapıldığı Halkalı Sirkeci banliyö hattı güzergâh üzerinde yer alan Marmaray hattına kadar olan istasyonların büyük bir bölümünü bitirdi.

Projenin işleyişi hakkında detaylı bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yıl içinde hizmete sunulacağı tahmin edilen İstanbul’daki banliyö hatlarındaki çalışmaların 24 saat aralıksız sürdüğünü belirtti. Bakan Arslan aynı zamanda entegrasyon çalışmalarını yıl içinde tamamlanacağını ve Halkalı Sirkeci banliyö hatlarının hizmete açılacağının müjdesini de verdi.