Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Halkbank da konut kredisi faiz oranını yüzde 0,98’e çekti

Bankalar konut kredilerini indirmeye devam ediyor. Dün Ziraat Bankası’nın kredi faizini düşürmesinin ardından Halkbank da faiz oranını yüzde 0,98’e çekti.

Geçen hafta başında Başbakan Binali Yıldırım tarafından konut kredisi faiz oranlarının uzmanlar tarafından psikolojik seviye olarak kabul edilen yüzde 1’in altına düşürüleceğini açıklamasının ardından bu hafta bankalardan indirim atakları art arda gelmeye başladı. Dün konut kredisi faiz oranını yüzde 0,98’e çektiğini açıklayan Ziraat Bankası’ndan kısa bir süre sonra Halkbank da konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,98’e çektiğini açıkladı.

Halkbank’tan 10 yıl vade ile 500 bin TL’ye kadar olan tutarlarda yüzde 0,98 faiz oranıyla konut kredisi kullanılabilecek. Ziraat Bankası da aynı şekilde 500 bin TL’ye kadar olan kredilerde 10 yıl vade imkânı ve yüzde 0,98 düşük faiz olanağı ayrıcalığı sunuyor.

Konut stokunu eritmek, konut kredisi faizlerinin yüksekliği nedeniyle konut satın alma fikrinden uzaklaşan vatandaşları alıma yöneltmek ve paralel olarak sektörü yeniden canlandırmak için atılan adımlar arasında yer alan konut kredisi faiz oranı indirimlerinde kısa sürede olumlu geri dönüşler alınması bekleniyor.

Konut sektörü temsilcileri tarafından büyük memnuniyetle karşılanan kararla birlikte sektörün yeniden hareketlenmesi ve konut sektörüyle birlikte birçok alt sektörün ve Türkiye ekonomisinin de canlılık kazanması bekleniyor.

Ziraat Bankası dün açıkladığı faiz oranı indirimini duyururken, konut sektörünün ve konuta paralel olarak birçok alt sektörün ve ülke ekonomisinin önemli oranda fayda sağlayacağına değindi.