Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Hangi bankalardan faiz indirimli konut kredisi alınabilecek?

Hangi bankalardan indirim faiz oranlarıyla konut kredisi alınabilecek? Konut almayı düşünen tüm vatandaşlar bunu merak ediyor. İşte cevabı!

Seçim öncesi hükümet tarafından emlak sektörü ve inşaat alanında ataklar art arda geliyor. İmar affı, KDV oranı indirimi ve tapu harç indiriminden sonra şimdi de konut alacaklara ve sektör temsilcilere konut kredisi faiz oranlarının düşeceği ile ilgili müjdeli haber verildi.

Müjdeli haber Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Belirlenen beş bankada yüzde 1,25 ile yüzde 1,35 arasında değişen konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1 seviyesinin altına düşürerek faiz indirimli konut kredisi verecek.

Konut kredisi faiz oranları en az 3 ay süreyle belirlenen bankalar tarafından yüzde 1 seviyesinin altına düşürülecek. Başbakan Yıldırım tarafından yapılan açıklamadan edinilen bilgiye göre, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi üç büyük kamu bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına düşürecek. Bu üç büyük kamu bankasına ek olarak Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankaları da konut almak isteyenlere 3 ay süre ile konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altında tutacak.

Böylelikle konut almak isteyen ancak konut kredisi faiz oranlarındaki yükseklikten dolayı beklemeye devam eden tüketicilerin harekete geçmesi sağlanacak. Konut kredisi faizlerinde uzmanlar tarafından belirlenen yüzde 1’lik psikolojik seviyenin altına düşülmesiyle birlikte konut piyasasında hareketlilik yaşanması ve konut satışlarına paralel olarak konut sektörünün sıkıntılı günlerini geride bırakması hedefleniyor.

Konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekecek bankaların listesi:

  • Ziraat Bankası

  • Halkbank

  • Vakıfbank

  • Ziraat Katılım Bankası

  • Vakıf Katılım Bankası