Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Haydarpaşa Garı'nın akıbeti belli oldu

İstanbul'un simgelerinden biri haline gelen tarihi Haydarpaşa Garı, TCDD'nin hızlı tren ile bölgesel tren hizmeti için kullanılmaya devam edilecek.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Haydarpaşa gar sahası hakkında Kadıköy Belediyesi'nden bilgi talep etmesiyle başlayan tartışmalara son noktayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan koydu. Bakan Arslan'ın açıklamalarına göre, Haydarpaşa Garı, yüksek hızlı trenlerle birlikte İstanbul'a tren garı olarak hizmet vermeye devam edecek.

Sahanın ne amaçla kullanılacağı bilinmiyor

Bakan Arslan'ın açıklamaları kapsamında gar binası, TCDD'nin hızlı tren ile bölgesel tren hizmeti için kullanılmaya devam edecek. Geçmişte yük limanı olarak kullanılan liman bölgesinin ise kruvaziyer ve yat limanı olarak İstanbul'a hizmet verecek. Gar ve limanın arkasında bulunan sahanın ise hangi amaçla kullanılacağı henüz netleşmedi.

Projelerde bir aksama yok

Basın mensuplarının mega projelerle ilgili sorularına da cevap veren Bakan Arslan, "Projelerimizde herhangi bir aksama yok. Bütün büyük projelerimizi takvimlerimize uygun, hatta mümkünse daha da erken bitirmenin gayreti içindeyiz. Bu, büyüyen, güçlenen Türkiye'nin 2023 hedeflerine ve sonraki hedeflerine sağlıklı yürümesini getirecek" diye konuştu.