Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Haydarpaşa Garı'nın akıbeti belli oldu

İstanbul'un simgelerinden biri haline gelen tarihi Haydarpaşa Garı, TCDD'nin hızlı tren ile bölgesel tren hizmeti için kullanılmaya devam edilecek.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Haydarpaşa gar sahası hakkında Kadıköy Belediyesi'nden bilgi talep etmesiyle başlayan tartışmalara son noktayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan koydu. Bakan Arslan'ın açıklamalarına göre, Haydarpaşa Garı, yüksek hızlı trenlerle birlikte İstanbul'a tren garı olarak hizmet vermeye devam edecek.

Sahanın ne amaçla kullanılacağı bilinmiyor

Bakan Arslan'ın açıklamaları kapsamında gar binası, TCDD'nin hızlı tren ile bölgesel tren hizmeti için kullanılmaya devam edecek. Geçmişte yük limanı olarak kullanılan liman bölgesinin ise kruvaziyer ve yat limanı olarak İstanbul'a hizmet verecek. Gar ve limanın arkasında bulunan sahanın ise hangi amaçla kullanılacağı henüz netleşmedi.

Projelerde bir aksama yok

Basın mensuplarının mega projelerle ilgili sorularına da cevap veren Bakan Arslan, "Projelerimizde herhangi bir aksama yok. Bütün büyük projelerimizi takvimlerimize uygun, hatta mümkünse daha da erken bitirmenin gayreti içindeyiz. Bu, büyüyen, güçlenen Türkiye'nin 2023 hedeflerine ve sonraki hedeflerine sağlıklı yürümesini getirecek" diye konuştu.