Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye Kalkınma Fonu kuracak

İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nın detayları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 11 eylem hayata geçirilecek. Bunlardan bir tanesi de Türkiye Kalkınma Fonu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nın detaylarını açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 11 eylem hayata geçirilecek. Bunlar arasında Türkiye Kalkınma Fonu’nun kurulması da yer alıyor. Özel sermaye yatırımlarının artırılması ayrıca yüksek teknoloji yatırımlarına alternatif finansman sağlanması için Türkiye Kalkınma Fonu kurulacak.

KAYITDIŞI EKONOMİ İLE MÜCADELE EDİLECEK

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 11 eylemin hayata geçirilmesini sağlayacak. Söz konusu bu eylemlerden bir diğeri ise Kayıtdışı Ekonomi İle Mücadele Eylem Planı’nın hazırlanması.

Ayrıca yeminli mali müşavir raporuyla nakden talep edilebilen KDV iade tutarlarının yüzde 50'sinin 10 iş günü içinde gerçekleştirilebilmesine ilişkin sistem geliştirilecek. Bunun yanı sıra defter beyan sisteminin kapsamı, işletme hesabı esasına göre defter tutan mükellefleri de kapsayacak şekilde genişletilecek.