Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Helis More'un yüzde 20'si Arapların oldu

İstanbul'un yatırım değeri yüksek ilçelerinden Kartal'da hayata geçirilen Helis More projesinin yüzde 20'lik kısmı Körfezli yatırımcıların oldu.

Projebeyaz imzasıyla Kartal'da yükselen 231 konutluk Helis More projesinde lansman öncesi satışı gerçekleştirilen yüzde 20'lik kısmı Körfezli bir yatırımcının oldu. Bu satış Kartal bölgesinde tek seferde yapılan en büyük satış olarak kayıtlara geçti.

Kartal'ın önümüzdeki dönemde daha fazla değerleneceğine dikkat çeken Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, "2015 yılında Dünya’da gayrimenkul değer artışında Türkiye 2. olarak yerini alırken sanırım Türkiye sıralamaya girerken İstanbul ve Kartal’dan oldukça destek aldı diyebiliriz ki bu desteği 2016 ve devam eden yıllarda çok daha net göreceğiz. İstanbul’un taşı toprağı altın sözü bu günlerde gayrimenkul anlamında İstanbul’un Kartal ilçesinde hissedilecek. Proje geliştirmeye uygun arazi stoku, İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı, kara taşımacılığı ve deniz taşımacılığı olarak ulaşım akslarının üzerinde ve içerisinde barındıran Kartal yatırımcısına ve içerisinde yaşamını sürdürene kazandıracak." diye konuştu.

Trafik sorununu ortadan kaldırıyor

50 bin metrekarelik arazi üzerinde yükselen Helis More projesi ulaşım arterlerine yakınlığıyla yatırımcının gözdesi haline geldi. Proje Marmaray, metrobüs, feribot ve YHT gibi ulaşım araçlarına 10 dakikalık mesafede yer almasıyla ulaşım kolaylığı sunuyor.

Karma proje olarak hayata geçirilen Helis More'un sosyal donatıları arasında kreş, toplantı salonları, eğlence merkezi, yüzme havuzu, Türk hamamı, fitness merkezi, koşu parkuru, spor alanları, kapalı otopark ve şarj istasyonları yer alıyor.

Konutların metrekaresi 6 bin 500 TL

2017 yılının sonunda teslim edilmesi planlanan Helis More projesi 31 katlı tek blokta 231 konut, 52 ofis ve 6 mağazadan oluşuyor. Yüzde 60'lık kısmında satışların tüm hızıyla devam ettiği projeden daire satın almak isteyenler yüzde 25'lik kısmı ödedikleri takdirde kalan yüzde 75'lik kısmı şirket bünyesinde sıfır faizle taksitlendirebiliyor. Banka kredisi kullanmak isteyenler ise Finansbank ile yapılan anlaşma kapsamında kredi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekebiliyorlar.

Daire büyüklüklerinin 56 metrekare ile 139 metrekare arasında tasarlandığı projede ortalama metrekare birim fiyatları 6 bin 500 TL olarak, büyüklükleri 88 metrekare ile 277 metrekare arasında değişen ofislerin metrekare fiyatları ise 8 bin 500 TL olarak belirlendi.