Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Her üç kamu çalışanından biri kira ödüyor

Kamu çalışanları üzerinde yapılan araştırma ile Türkiye’deki her üç kamu çalışanından birisinin kiracı olduğu ortaya çıktı.

Kamu çalışanları üzerinde yapılan araştırma sonucunda Türkiye’deki her üç kamu çalışanından birisinin kiracı olduğu ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi’ndeki habere göre; Ajans Press, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu verileri derleyerek kamu çalışanları üzerinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma, her üç kamu çalışanından birinin kiracı olduğunu ortaya koydu.

KENDİ EVİNDE OTURANLARIN ORANI YÜZDE 57.2

Kamu çalışanları üzerinde yapılan araştırma her üç kamu çalışanından birinin kiracı olduğunu ortaya koyarken kendi evlerinde oturan kamu çalışanı oranının ise yüzde 57.2 olduğunu gösterdi. Kamu çalışanlarının yüzde 12.5’i ailesinin evinde yaşarken yüzde 2.2’si ise lojmanda oturuyor.

KAMU ÇALIŞANLARININ YÜZDE 90’ININ MAAŞI 5 BİN TL’DEN DAHA AZ

Araştırma kapsamında incelenen Çalışma ve Toplumsal Yaşam Deneyimleri raporuna göre; kamuda çalışanların yüzde 90.6’sının 5 bin TL’nin altında maaş aldığı tespit edildi. Yüzde 49.2’lik kesimin aylık geliri ise 4 bin TL ile 7 bin 500 TL arasında.

KAMU ÇALIŞANLARININ YÜZDE 90’I BORÇ ÖDEMEDE ZORLANIYOR

Kamu çalışanlarının yüzde 95’inin kredi kartı kullandığı ortaya çıktı. Bunun yanı sıra kamu çalışanlarının yüzde 90’ının borç ödeme de zorlandığı tespit edildi.