Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Hong Kong’da konut sıkıntısına yapay ada çözümü

Hong Kong’da alan yetersizliğinden kaynaklı olarak ortaya çıkan konut sıkıntısını çözmek için yapay adalar inşa edilecek. Adaların maliyeti 64 milyar doları bulacak.

Hong Kong, alan yetersizliğinden kaynaklı olarak ortaya çıkan konut sıkıntısı için yeni çözümleri hayata geçiriyor. Bloomberg'te yer alan habere göre; dünyanın en pahalı emlak piyasasına sahip Hong Kong’da bunun için bir milyondan daha fazla insana konut sağlayacak yapay adalar inşa edilmesi planlanıyor.

Hükümet destekli yapay ada projesinin benzerleri Dubai’deki Palmiye Adaları ve Palm Cumeyra, Singapur’daki kimya ve enerji tesislerini barındıran Jurong Island ile Malezya’daki 700 bin kişiye konut sağlayan Forest City gibi projelerle daha önce de denenmişti.

FİYAT ENDİŞESİ BAŞLADI

Yapay adanın inşası, başta konut fiyatları olmak üzere birtakım endişeleri de beraberinde getiriyor. South China Morning Post’un raporuna göre; planlanan ada projesinin iki katı fiyata çıkması ihtimali de bulunmak üzere en az 500 milyar Hong Kong doları (63,8 milyar ABD doları) maliyeti olması bekleniyor.