Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Hüseyin Aydın: Faizler düşecek, herkes ev sahibi olacak

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, konut faizlerinin aşağıya doğru seyredeceğini ve herkesin ev sahibi olacağını ifade etti.

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, sektöre dair önemli açıklamalarda bulundu. Ziraat Bankası öncülüğünde başlayan yüzde 0,98 faiz indirimi kampanyasıyla ilgili açıklama yapan Hüseyin Aydın, “Yüzde 0.98 faizden kimler yararlanabilir? Bu kredinin normal faiz oranı normalde 1.78. Konut firmaları, şirketleriyle bir araya geldik ve vatandaşlarımızın konut sahibi olması için böyle bir kampanya başlattık. Şu anda istediğimiz noktada değil. Ama daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞECEK

Hüseyin Aydın, faizlerin daha da düşeceğinin müjdesini verdi. Önümüzdeki dönem faizlerin aşağıya doğru seyredeceğini ve bugün konut alamayan vatandaşların o zaman alacağını ifade eden Aydın; “Ama ben bu faiz oranının cazip olduğunu düşünüyorum. Konut üretip de satış sorunu yaşayan firmaları Ziraat Bankası ile iş birliğine çağırıyorum. Ziraat Bankası’nın sağladığı konut kredilerinde gözle görülür bir artış var” dedi.

PARASI OLANLAR NEREDE DEĞERLENDİRME YAPMALI?

Türkiye'de son yıllarda tasarruf eğiliminin hızla yükseldiğini belirten Hüseyin Aydın; “Devletin buna son derece ciddi katkıları oldu BES uygulamalarıyla. Vatandaşlara hem bankacılık sektörünü hem de sermaye piyasalarını yatırım için önerebiliriz” şeklinde konuştu.