Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İBB Başkanı Uysal’dan müjde: 4 yeni metro geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) İstanbul’da 2018 yılı içinde 4 yeni metro hattının açılacağının müjdesini verdi.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal 2018 yılında İstanbul’da 4 yeni metro hattının açılacağını müjdesini verdi. İstanbul’un ulaşımında çok önemli bir yere sahip olan metro hatları her ilçeye taşınmaya devam ediyor. İBB Başkanı Uysal tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul’da yer alan metro hatlarına 4 tane daha eklenecek.

2018 yılı içinde hizmete girmesi planlanan 4 yeni metro hattı ise şunlar; Üsküdar Yamanevler metro hattı, Mecidiyeköy Mahmutbey metro hattı, Eminönü Alibeyköy metro hattı, Bostancı İmes metro hattı.

Üsküdar Yamanevler metro hattı; toplam 20 kilometre hat üzerinde 16 istasyondan oluşan Üsküdar Çekemeköy hattının hayata geçirilmesinin ardından 9 istasyon şeklinde tasarlanan kısmı hizmete sunulmuştu. Şimdi de metro hattının Yamanevler-Çekmeköy kısmı arasında kalan bölüm (toplam 7 istasyon) Haziran aynın sonunda hizmete sunulacak. Hattın hizmete girmesiyle birlikte Üsküdar ilçesinden Çekmeköy ilçesine geçmek sadece 27 dakika sürecek.

Mecidiyeköy Mahmutbey metro hattı; Kabataş Mahmutbey metro hattının Mecidiyeköy Mahmutbey arasındaki 15 istasyonluk 1.etabı 2018 yılının sonunda hizmete sunulacak. Böylece bölgedeki ulaşım süresi 26 dakikaya kadar düşecek.
Alibeyköy Eminönü metro hattı, yılsonunda tamamlanarak hizmete sunulacak. Böylece 14 duraktan oluşan hizmete girdiğinde bölgedeki ulaşım süresi sadece 35 dakika olarak gerçekleşecek.

Bostancı İmes metro hattı ise toplam 13 istasyondan oluşan Bostancı İDO Dudullu metro hattının 9 istasyonunu kapsayan Bostancı’dan İmes’e kadar giden kısmı açılacak. Hattın kalan 4 duraklık kısmının da 2019 yılı içerisinde vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.

İstanbul'da yeni açılan metro istasyonlarıyla İstanbul'un ulaşımının bir nebze daha rahatlaması ve hatların bölgedeki vatandaşların günlük yaşamlarına kolaylık getirmesi bekleniyor.