Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İBB: Kabataş Martı projesi iptal edilmedi

İBB, Kabataş’taki Martı projesinin iptal edildiği iddiaları hakkında açıklama yaptı. İddiaları yalanlayan İBB, projenin en kısa zamanda tamamlanacağını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul Kabataş’ta yapılması planlanan ve inşaatına başlanan “Kabataş Meydan ve Transfer Merkezi” iptal edildi iddiaları hakkında açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, “Kabataş Meydan Düzenlemesi iptal edilmemiştir. Proje en kısa sürede İstanbullulara hizmet vermeye başlayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

“İPTAL EDİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Kabataş Meydan ve Transfer Merkezi’nin Fındıklı’daki tanıtım ofisindeki İBB çalışanına dayandırılan haberlerde martı şeklindeki iskele ve yeraltı galerileri projesinin iptal edildiğini iddiası dolaşıyordu. İBB, projenin iptal olmasının söz konusu olmadığını ifade etti. İBB’den yapılan açıklamada projenin karayolu trafik akışını yer altına almaksızın yeniden düzenleneceği belirtildi.

13 BİN METREKARE DOLGU YAPILDI

Kabataş Meydan ve Transfer Merkezi projesi kapsamında yaklaşık 650 metre boyunda 20 metre eninde bir alan İstanbul Boğazı’nda alınarak kara haline getirildi ve kazıklar çakıldı. Konuyla ilgili daha önce açıklamalarda bulunan İBB yetkilileri, çalışmaların deniz tarafında bittiğini kara tarafında ise kuruldan onay beklediklerini açıklamıştı.