Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İkinci el konut fiyat artışında şampiyon Balıkesir oldu

REIDIN 2. El Konutlar Fiyat Endeksleri 2016 Aralık ayı raporuna göre, Türkiye genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı şehir Balıkesir oldu.

Türkiye İş Bankası A.Ş.'nin desteğiyle REIDIN tarafından hazırlanan, Türkiye genelinde 68 şehri kapsayam nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Aralık ayı raporu açıklandı. Rapora göre, konut fiyatlarındaki artış geçtiğimiz ay da devam etti. Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0.81 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 9.11 oranında artış gerçekleşti.

Aralık ayında Balıkesir'de metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2 oranında arttı ve Balıkesir fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir ise yüzde 0.68 oranı ile Kars olarak açıklandı.

Kiralık konut fiyat artışında Van ilk sırada

Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi Aralık ayı raporuna göre ise, Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0.33 oranında azalış; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 7.43 oranında artış gerçekleşti. Aralık ayında Van'da metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2 oranında arttı ve Van kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2.07 oranı ile Karabük şeklinde belirtildi.