Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İkinci el konut satışlarına düzenleme

Bakan Tüfenkci tarafından yapılan açıklamaya göre, ikinci el otomobil düzenlemesinin ardından ikini el konut satışlarında da düzenleme yapılacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ikinci el otomobil için yapılan düzenlemenin ardından sıranın ikinci el konut satışlarına da geleceğini ve yakın zamanda bu alanda da bir düzenleme yapılacağını açıkladı.

İkinci el düzenlemesini bitirdiklerini ve yayınlanmak üzere Başbakanlığa gönderdiklerini bilgisini paylaşan Bakan Tüfenkci, “İkinci el otomotivde garanti sürecini başlatıyoruz. Biliyorsunuz eğer siz orada etiketine, ‘bu araç hasarsızdır’ veya bakımını tam olarak yapıldığını söylüyorsanız belli bir km de, 5 bin km de garanti vermesini istiyoruz” dedi.

İkinci el otomobil düzenlemesine benzer nitelikte bir düzenlemeyi ikinci el konut satışlarında da getireceklerini vurgulayan Tüfenkci,

“Aynı düzenlemeyi amaçlıyoruz. Ama emlak düzenlemesini, ikinci el otomotiv düzenlemesi yürürlüğe girdikten sonra Başbakanlığa göndermek istiyorum. Orada da güvenli, emlak işi yapanların belli bir vasıfta olmasını, nitelikte olmasını istiyoruz. Sözleşmelerin şeffaf olmasını istiyoruz. İzlenebilir olmasını istiyoruz. Komisyon ücretlerinin net olarak belirlenmesini istiyoruz” diye konuştu. Bakan Tüfenkci, her iki sektörde de dolandırıcılığın ve suistimallerin önüne geçmek istediklerini kaydetti.