Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İlk kez ev alacaklara konut desteği artıyor

İlk defa ev sahibi olacaklar için konut desteği artırılıyor. Gelecek yıl azami devlet katkısı tutarı 24 bin 746 TL olarak uygulanacak.

AK Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunduğu yasa teklifiyle ilk defa ev sahibi olacak olan vatandaşlar için konut desteğini artırıyor. Sabah’ta yer alan habere göre; bu yıl için yeniden değerleme oranı yüzde 23.73 olarak belirlendiği için 2019'da azami devlet katkısı tutarı 24 bin 746 TL olarak uygulanacak.

BANKALARA MÜRACAAT EDİLMESİ GEREKİYOR

Devlet Katkılı Konut Hesabı’ndan yararlanacak olan vatandaşların evini aldıktan sonra altı ay içinde bankalara müracaat etmesi gerekiyor.

Devlet katkısından yararlanabilmek için Nisan 2015’ten itibaren katkı alınan başka bir konuta sahip olunmaması gerekiyor. Hesap açan vatandaşların en az üç yıl birikim yapması gerekiyor. Söz konusu hesaba yatırılacak olan taksitlerin düzenli yapılmaması halinse ise devlet katkısı hakkı bitiyor.

Konut hesabına bir defaya mahsus olmak üzere bu yıl için 37 bin 645 TL’ye kadar toplu para yatırılabiliyor. Tasarruf sahipleri, bir yıl içinde konut hesabından en fazla iki defa para çekebilme hakkına sahip.