Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar affı ödemeleri için son tarih 31 Aralık! Ödemeler nereye yapılacak?

Uzun süredir gündemi meşgul eden imar affına ilişkin tüm detaylar belli oldu. Başvurular başladı. Ödemeler de alınıyor. Peki, imar affı ödemeleri nereye yapılacak?

Hızla başlayan imar affı sürecinde kısa sürede 1 milyondan fazla vatandaşın başvurusu alındı. Tüm detayları belli olan ve hızla başvuruları alınmaya devam eden imar affının ödemeleri de başladı. İmar affı ödemeleri Halkbank şubelerinden kayıt aşaması tamamlandıktan hemen sonra rahatlıkla halledilebilecek.

İmar affı için başvurular İstanbul’da 39 adet başvuru noktasında ve e-devlet aracılığıyla internet üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. İmar affı başvuruları şimdiden 1 milyonun üzerinde kişiye ulaştı. Tüm hızıyla devam eden imar affı başvuruları özellikle bayram döneminden sonra patlama yaşadı. Çok kısa sürede büyük bir kitleye ulaşan imar affına ilişkin sürecin katlanarak devam etmesi bekleniyor. Milyonlarca vatandaşın tapu sahibi olmasını sağlayacak ve milyonlarca kayıtsız yapıyı ‘Yapı Kayıt Belgesi’ ile kayıt altına alacak olan uygulamada başvurular tüm hızıyla devam ediyor.

İmar affı başvuruları 8 Haziran tarihinde başladı. Başvurular 31 Ekim 2018 tarihine kadar alınmaya devam edecek. Başvuru ücretlerinin en son yapılması gereken tarih ise 31 Aralık 2018 olarak belirlendi. İmar affı başvurularında beklendiği üzere büyük bir yoğunluk var. Alınan verilere göre ilk iki hafta içerisinde başvuru yapanların sayısı 1 milyon 38 bine ulaştı.

Vatandaşlar e-devlet şifreleri ile hesaplarına girerek yapı kayıt belgesi almak için başvuruda bulunabilecekler. Burada istenen bilgileri doldurarak başvurularını tamamladıktan sonra ‘taahhuk sorgula’ bölümünden yapı kayıt belgesi alabilmek için ödemeleri gereken tutarı öğrenecekler. Başvuru işlemleri tamamlanan vatandaşlara sistem tarafından başvuru numarası verilecek. Vatandaşlar da bu numara ile Halkbank şubelerinden birine giderek fatura yatırır gibi kolaylıkla başvuru ödemelerini yapabilecekler. Başvuru ve ödeme işlemlerini tamamlayan vatandaşlara kısa süre içinde belgeleri teslim edilecek.

Bir diğer yöntem ise elden başvuru yapmak! Bunun için İstanbul’un 39 farklı noktasında konumlandırılan imar affı başvuru ofislerinden birine gitmek gerekiyor. Elden başvuru yapan vatandaşlara ne kadar ödeme gerektikleri ve başvuru numaraları söylenecek. Vatandaşlar istenen tutarı başvuru numaralı ile Halkbank şubelerinden herhangi birisine giderek yine fatura ödeme rahatlığında tahsil edecekler.