Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar affından sonra kayıtsız yapı sahiplerine hapis cezası geliyor! Başvurular 8 Haziran’da!

İmar affından sonra kaçak olduğu fark edilen yapıları kullananlara hapis cezası uygulanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki imar affından sonraki süreçte kaçak yapı inşaatına başlayan vatandaşlara hapis cezası verileceğini söyledi.

Emlak ve konut sektöründe birçok kural değiştirildi. Yurt genelinde yaklaşık 13 milyon adet yapıyı ilgilendiren imar barışı için başvurular 8 Haziran tarihinde başlayıp 31 Ekim tarihine kadar devam edecek. Belirlenen bu süre zarfından konutlarını kayıt altına aldırmayan vatandaşlar haklarını kaybetmiş olacaklar. İmar affından sonra kaçak yapı inşa etmek isteyenlere ise ağır yaptırımlar uygulanacak. Bunlardan biri de hapis cezası olacak!

"KAYIT DIŞI YAPI İNŞA ETMEK İSTEYEN HAPİS CEZASINI GÖZE ALMAK ZORUNDA"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından düzenlenen “İmar barışı” konulu basın toplantısında yapı kayıtlanmasına ilişkin süreçle ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Mehmet Özhaseki, “Vatandaş imar barışından sonra kaçak yapı yapmak isterse hapis cezasını göze almak zorunda” dedi.

E-devlet üzerinden imar barışı için başvuru yapılabileceğini ifade eden Bakan Özhaseki, 24 saat içinde cep telefonlarına gelen kısa mesaj ile vatandaşın bilgilendirileceğini ve 15 milyona yakın hak sahibinin tamamının imar barışından yararlanabileceğini belirtti.

BAŞVURULAR 8 HAZİRAN İLE 31 EKİM 2018 TARİHLERİ ARASINDA ALINACAK

Türkiye genelinde 15 milyona yakın vatandaşı ve 13 milyona yakın kayıt dışı gayrimenkul değeri ilgilendiren imar barışı için başvurular 8 Haziran Cuma günü başlıyor. İmar barışına katılarak kayıt dışı gayrimenkul değeri için yapı kayıt belgesi almak isteyen vatandaşların 31 Ekim 2018 tarihinde mesai bitimine kadar başvurularını gerçekleştirip yapı kayıt belgelerini almaları gerekiyor.