Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar affıyla ilgili dikkat çeken uyarı

Uzmanlardan İstanbul Kartal’da çöken bina faciasının ardından imar affı ile ilgili uyarı geldi. Detaylar haberimizde…

İstanbul Kartal’da çöken bina faciasının ardından gözler imar affına çevrildi. Çöken binanın 5 katının ruhsatlı olduğu ancak 3 katının kaçak inşa edildiği ve imar affından faydalandığı belirlenmişti.

Fay hattı üzerindeki İstanbul’u tehdit eden deprem riskine karşı, binaları güçlendirme çalışmaları yapılıyor. Fakat çalışmaların daha çok varlıklı semtlerde yoğunlaşması, riski düşürmüyor. Uzmanlar, İstanbul’da bulunan her iki binadan birinin çökme tehlikesi altında olduğunu ifade ediyor.

İSTANBUL'DAKİ YAPILARIN YARISI KAÇAK VE RUHSATSIZ

Ülke genelinde yaklaşık 20 milyon yapının 13 milyonunun kaçak ve ruhsatsız olduğunu ifade eden CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, İstanbul’daki 2 milyon yapının ise en az yarısının kaçak ve ruhsatsız olduğunu iddia etti.

TSKB Gayrimenkul Değerleme Şirketi Genel Müdürü Makbule Yonel Maya da 2002’den bugüne kadar ülke genelinde inşa edilen binaların yaklaşık yüzde 32’si yasal düzenlemelere uygun olmadığını ifade etti.

1.8 MİLYON KONUT İMAR AFFINDAN FAYDALANDI

İmar Barışı’na yaklaşık 10 milyon kişi başvuruda bulundu. 1.8 milyon başvurunun kabul edildiği açıklandı. Devlet kasasına İmar Barışı uygulamasından giren para ise 16 milyar TL’ye ulaştı.