Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı başvuruları mercek altına alındı

İmar Barışı başvuruları mercek altına alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müfettişleri ilk tespitlerde bine yakın başvuruyu iptal etti.

İmar Barışı başvuruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müfettişleri tarafından mercek altına alındı. İmar Barışı uygulamasında bine yakın başvuru iptal edildi.

MÜFETTİŞLER İNCELİYOR

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; yaylaları dahi içine alan denetimlerde İmar Barışı uygulamasına başvurularının yasaya uygun olup olmadığı inceleniyor. Denetimler hakkında konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Müfettiş incelemesi devam ediyor. Yasa çok iyi niyetli. Ancak bazı kişiler yeni yaptığı yapı için ‘Ben bunu 2016’da yaptım’ diyerek müracaatta bulunuyor. Bu çok kötü bir şey ve artık bunlardan vazgeçmemiz lazım” şeklinde konuştu. Vali Karaloğlu, tespitler sonucunda bine yakın belgenin iptal edildiğini de sözlerine ekledi.

‘GELECEKTE EV YAPARIM’ DİYORLAR

Şu ana kadar 85 bin kişinin uygulama kapsamında başvuru yaptığını belirten Vali Karaloğlu; “Hiç yapı olmayan bomboş araziye ‘Gelecekte ev yaparım’ diye müracaat edenler var. Yani yeter ki işi sulandırmak olsun. Bu konuda maalesef uzmanız. Bazılarının bir katlı evi var. İkinci kat da var diye bize müracaat etmiş. Oğlu evlenince kat atacak üzerine herhalde” diyerek tepki gösterdi.

KONTEYNIR İÇİN BAŞVURU

Vatandaştan iyi niyetli bir yasayı sulandırarak hakkı olanın hakkına engel olmamasını istediklerini belirten Karaloğlu; “Kaleköy’e gidiyorsunuz kadıncağız evinin önündeki sundurmasını 1 metre uzatmış diye mahkemede sürünüyor. İşte bu yasa bu problemi çözecek. Biz bunu düşünürken diğer taraftan başka bir vatandaş yan taraftaki boş araziye uyduruk bir konteynır atıyor. O konteynırın tepeden fotosu çekiyor ve sonra da bize getirip ‘Benim burada binam var. 2017’de koymuştum’ diyor. Tabi o konteynırı yarın kaldırıp inşaat yapacak. Biz buna izin vermiyoruz. Kimse buna tevessül etmesin” diye konuştu.