Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar barışı kredisi faiz oranları

Üç büyük kamu bankası imar barışı sürecinde oluşabilecek nakit ihtiyaçları için imar kredisi veriyor! Peki, imar kredisi faiz oranlarında son durum nasıl?

Yaklaşık 13 milyon kayıt dışı yapıyı ve 15 milyona yakın vatandaşı ilgilendirecek olan imar barışı kredi başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Milyonlarca vatandaş şimdiden imar affı başvuruları için başvuru merkezlerinin yolunu tuttu. Binlerce vatandaş da ‘yapı kayıt belgesi’ sahibi oldu. Bu süreç tüm hızıyla devam ederek imar affı başvurusu için gerekli parayı denkleştiremeyen vatandaşlara kamu bankalarından müjdeli bir haber geldi.

Türkiye’nin üç büyük kamu bankası Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta imar barışı kredisi veriliyor. Vatandaşların imar affı başvuruları sürecinde oluşabilecek nakit ihtiyaçlarının karşılanması için geliştirilen kredi türünde faiz oranlarını sizler için derledik. Hangi banka ne kadar süreliğine yüzde kaç faizle kredi veriyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamayla Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın imar barışı sürecinde yapı kayıt belgesi ücretlerinin kolaylıkla ödenebilmesi için imar barışı kredisi yardımı yapıyor.
Üç büyük devlet bankasından uygun vade oranları ile imar barışı kredisi veriliyor. Kredi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 31 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapması gerekiyor.

Ardından başvuru sahiplerinin İmar Barışına konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını Vakıfbank, Halkbank ya da Ziraat Bankası’ndan 60 aya kadar vade seçenekleriyle yüzde 1,33’den başlayan faiz oranları ile kredi olarak temin edebilecekler.
İmar Barışı Kredisi Vade ve Faiz Oranları

• Tutar 0-20.000 TL 20.000.-100.000 TL100.000 TL +
• Vade 60 Ay 60 AY 60 Ay
• Aylık Faiz oranı 1.33 1.48 1.65
• Yıllık Faiz Oranı 15.96 17.76 19.8