Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı milyonlarca vatandaşın yüzünü güldürdü

İmar Barışı ile yaklaşık 11 milyondan fazla vatandaşın yüzü güldü. İşte tüm detaylar…

Yaklaşık 11 milyonun üzerinde vatandaşın yüzü imar barışı ile güldü. İmar barışından toplanan bedel 18 milyar lirayı geçti. Yeni Asır'dan Hazal Ateş'in haberine göre; İmar Barışı’nda başvuru süresi 15 Haziran'da, yapı kayıt bedeli ödeme tarihi de 30 Haziran'da sona eriyor.

E-DEVLETTEN BAŞVURU KOLAYLIĞI

İmar Barışı düzenlemesi ülke genelinde yaklaşık 13 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Uygulamada 11 milyonu geçen başvuru ile hedefe yaklaşıldı. İmar Barışı düzenlemesine büyük ilgi gösteren yapı sahipleri, başvurularını e-devlet sistemi üzerinden yapabiliyor.

Yapı Kayıt Belgesi alan binaların yıkım kararı durduruluyor. Tapu kayıtlarında arsa olarak göründüğü için abonelik alamayan vatandaşların sorunları da çözülüyor. Cezalar iptal edilerek, elektrik, su, doğalgaz bağlantısı hemen yapılıyor

Kayıt altına alınan yapılar Maliye'nin de resmi kayıtlarına giriyor. Yenileme ya da yıkımın istenmesi durumunda mevcut belediye imarı uygulanıyor.

USULSÜZ UYGULAMAYA GEÇİT VERİLMEYECEK

İmar Barışı sürecinde usulsüz uygulamalara izin verilmeyecek. İmar çalışması gündeme gelir gelmez kaçak inşaat yapanlar barıştan yararlanmıyor. Usulsüz uygulamaların yaşanmaması için belediyelerden uygun görüntüleri, fatura kayıtları başta olmak üzere bütün bilgiler isteniyor.