Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’na 8 milyon 600 bin başvuru geldi

Murat Kurum, yıl sonuna kadar uzatılan İmar Barışı uygulamasına bugüne kadar 8 milyon 600 bin vatandaşın başvurduğunu açıkladı.

Kentsel dönüşüm projeleri ve İmar Barışı hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, uygulamaya 8 milyon 600 bin vatandaşın başvurduğunu söyledi. Uygulamada sürenin 31 Aralık’a kadar uzatıldığını hatırlatan Kurum, çok kısa sürede diğer vatandaşların da İmar Barışı’ndan yararlanmak için başvuruda bulunacaklarını belirtti.

İmar Barışı’na Nevşehir’de yaklaşık 37 bin 500 kişinin başvurduğunu söyleyen Murat Kurum; “110 tane uygulamaya dahil olmayan yapı var. Bu yapılarla ilgili suç duyurusunda bulunuldu. Hiçbir şekilde 31 Aralık 2017’den sonra ne Nevşehir’de ne de Türkiye’nin hiçbir ilinde kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

SİT ALANLARINI ARTIRACAĞIZ

Bakan Kurum, SİT alanları hakkında da açıklamalarda bulundu. Hem Kapadokya bölgesinde hem de Türkiye'nin SİT'le alakalı her yerinde çalışmaların devam ettiğini belirten Kurum, fiilen SİT alanı gözüken ancak olmayan, SİT alanı gözükmeyen ancak SİT alanı statüsünde olan alanlar için çalıştıklarını açıkladı. Ülke genelindeki SİT alanlarının artırılacağını söyleyen Kurum; “Fiilen SİT alanı olmayan yerleri de yeniden inceleyeceğiz. Kapadokya’da bu inceleme alanlarından biri” ifadelerini kullandı.