Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’na başvuru süresi uzatılsın çağrısı

9 milyonu aşkın kişinin başvuruda bulunduğu İmar Barışı ile ilgili sektörden sürenin uzatılması çağrısı geldi.

9 milyonu aşkın kişinin başvuruda bulunduğu İmar Barışı’na ilgi yoğun bir şekilde devam ediyor. İmar Barışı’ndan 31 Aralık 2017’den önce yapılmış yapıların faydalanabildiğini hatırlatan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Yapı Kayıt Belgesi bedelinde ödeme ve başvuru için son tarihin 31 Aralık 2018 olduğunu ifade etti. Son günlere kalan başvurularda bedellerin toplanmasında sıkıntıların yaşandığını söyleyen Mustafa Hakan Özelmacıklı; “Bundan dolayı süre uzatımına ihtiyaç var. Başvurunun en az üç ay daha ertelenmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

ÖDEYEMEYENLER ZAMLI ÖDERLER

İmar Barışı kapsamında ödemeyi yetiştiremeyenler için zamlı tutarın geçerli olacağını söyleyen Mustafa Hakan Özelmacıklı, 31 Aralık tarihine kadar başvurusunu ve ödemesini yapanların ise bu zamdan etkilenmeyeceğini ifade etti.

TAKSİT HALA BİR İHTİYAÇ

Ödemelerde taksitlendirmenin önemli bir ihtiyaç olduğunu belirten Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, İmar Barışı’nda Yapı Kayıt Belgesi bedeline her malikin kendi bağımsız bölümünün kullanım durumuna göre eşit olarak katılmak zorunda olduğunu söyledi. Bundan dolayı iskansız yapılarda Yapı Kayıt Belgesi bedelinin tamamının ödenmeden Yapı Kayıt Belgesi düzenlenmediğini belirten Mustafa Hakan Özelmacıklı; “Ancak sahada görüyoruz ki binadaki maliklerden bazıları ödeme yapmayınca işlemler yapılamıyor ve tıkanıyor. Her ne kadar ödemeyen maliklerden talep etme hakkı olsa da kimse başkası adına bu bedeli ödemek istemiyor. O halde çözüm bunu taksitlendirmek ve ödenmesini kolaylaştırmak olmalı” dedi.