Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’nda 3 ay uzatma ve 3 taksit formülü

Yıl sonunda bitecek olan İmar Barışı’na bugüne kadar 9.5 milyon kişi başvurdu. Uygulama için 3 ay uzatma ve 3 taksit formülü düşünülüyor.

Yıl sonunda bitecek olan İmar Barışı’na bugüne kadar 9 milyon 500 bin kişi başvuruda bulundu. İmar Barışı’nda başvuru süresinin uzatılması gündemde. Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan, bugünkü köşesinde İmar Barışı’na başvuru süresinin 3 ay daha uzatılması ve Yapı Kayıt Belgesi almak için ödenecek ücretin 3 taksite bölünmesi seçeneğinin masada olduğunu dile getirdi.

BANKALAR HAFTA SONU DA AÇIK OLACAK

İmar Barışı’na dair açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaklaşık 9 milyon 500 bin kişinin uygulamadan faydalandığını ifade etti. Sürenin uzatılmasına yönelik ciddi bir talep olduğunu söyleyen Murat Kurum, bunun 31 Aralık’ta değerlendirileceğini ve daha sonra da açıklanacağını dile getirdi.

Vatandaşların ödemelerini yapabilmesi için 31 Aralık’a kadar tüm kamu bankaları açık olacağını söyleyen Bakan Kurum; “İmar Barışı sürecinden vatandaşımız hafta sonu da faydalanabilecek. Diğer özel bankalarla olan görüşmeler de devam ediyor. Gelişmeler, hem bakanlığımızın internet sitesinde hem de bankalarımızın sitelerinde duyurulacak. Hafta sonu da bankalarımız açıktır. İmar Barışı’ndan vatandaşlarımız faydalanabilir” dedi.