Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’nda başvuru süresi uzatılabilir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı’nda sürenin uzatılabileceği yönünde açıklamalar yaptı. Kurum, “Talebe kayıtsız kalamayız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 31 Ekim’de sona erecek olan İmar Barışı hakkında açıklamalarda bulundu. Murat Kurum, başvuru tarihinin uzatılması yönünde talep olduğunu ve bu talebe kayıtsız kalamayacaklarını dile getirdi.

UZATILIP UZATILMAYACAĞINI HERKES MERAK EDİYOR

İmar Barışı başvuruları 31 Ekim’de sona erecek. Bu sürenin uzatılıp uzatılmayacağını herkes tarafından merak ediliyor. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Murat Kurum İmar Barışı hakkında açıklamalarda bulundu. İmar Barışı’nın tarihini yeniden değerlendireceklerini ifade eden Kurum; “Böyle bir talep var, bu talebe kayıtsız kalmayacağız gibi gözüküyor” dedi.

İMAR BARIŞI 13 MİLYON KONUTU İLGİLENDİRİYOR

İmar Barışı başvuruları 31 Ekim 2018’de sona eriyor. 31 Aralık 2017’den önce yapılmış yapıları kapsayan İmar Barışı uygulaması Türkiye genelinde 13 milyon konutu ilgilendiriyor.

İmar Barışı ile ilgili Yapı Kayıt Belgesi başvuruları 8 Haziran'da alınmaya başlandı. Yapı kayıt belgesinden elde edilen gelirin deprem ve afete hazırlık çalışmalarında ve kentsel dönüşümde kullanılması planlanıyor.