Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’nda hedef 15 milyon başvuru

Murat Kurum, İmar Barışı’na 8.5 milyon vatandaşın başvuruda bulunduğunu, bu rakamın yıl sonuna kadar 15 milyona ulaşacağının öngörüldüğü söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 8.5 milyon kişinin İmar Barışı’na başvuruda bulunduğunu, bu rakamın yıl sonuna kadar 15 milyona ulaşacağını öngördüklerini ifade etti.

8.5 MİLYON KİŞİ İSTİFADE ETTİ

Hükümetin 100 günlük eylem planındaki 39 eylemden bakanlık olarak sorumlu olduklarını söyleyen Murat Kurum, İmar Barışı’nda sürenin 31 Ekim'de bitmesinin öngörüldüğünü, ancak bunu 31 Aralık'a kadar uzattıklarını hatırlattı. Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre; Kurum, uygulamadan şimdiye kadar 8.5 milyon vatandaşın istifade ettiğini, bunun 15 milyona kadar çıkacağını öngördüklerini ifade etti.

YABANCIYA SATIŞ YÜZDE 151 ARTTI

Türkiye'nin doğal ve tarihi güzellikler, çok olan bir ülke olduğunu da dile getiren Murat Kurum, bu güzelliklerden faydalanmak ve Türkiye’de mülk almak isteyen yabancı vatandaşların olduğunu ifade etti. 1 milyon dolar olan yabancıya mülk edinme yasasındaki bedeli 250 bin dolara düşürdüklerini hatırlatan Kurum; “Bunun sonucunu eylülde net bir şekilde aldık. Geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 151 artış oldu ve yaklaşık 5 bin 600 satış gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.