Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’nda süre 6 ay daha uzatıldı

Bugün sona ermesi beklenen İmar Barışı uygulamasında süre 6 ay daha uzatıldı. Detaylı bilginin gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Bugün sona ermesi beklenen İmar Barışı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Akşam Gazetesi’nde yer alan habere göre; İmar Barışı’nda süre 6 ay daha uzatıldı. Konuya ilişkin ayrıntılı açıklamanın bugün yapılması bekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen İmar Barışı düzenlemesine başvuru süresi 31 Ekim 2018’de 31 Aralık 2018’e kadar uzatılmıştı. Başvurular normal şartlarda bugün sonra erecekti ancak alınan yeni bir kararla başvuru süresi 6 ay daha uzatıldı.

9.5 MİLYON BAŞVURU GELDİ

İmar Barışı’na başladığı günden bugüne kadar toplam 9.3 milyon başvuru geldi. Uygulamaya 14-15 milyon vatandaşın başvurması yönünde beklentileri olduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “Süre uzatımı konusunda ciddi bir talep var. Henüz daha erken olduğu için bir açıklama yapmak doğru değil. 31 Aralık’ta son durumu değerlendireceğiz ve ardından da açıklamamızı yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.