Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’nda süre tartışması son buldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı ile ilgili uzatma düşüncesinin olmadığını açıkladı. “31 Ekim’de tekrar değerlendireceğiz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı hakkında açıklama yaptı. Bugüne kadar 6.3 milyon başvurunun yapıldığını açıklayan Murat Kurum; “Şu an için bir uzatma düşüncemiz yok. 31 Ekim'de tekrar değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

İMAR BARIŞINA 6.3 MİLYON KİŞİ BAŞVURDU

Murat Kurum, bugüne kadar Türkiye genelinde İmar Barışı’na yaklaşık 6.3 milyon vatandaşın başvurduğunu ve elde edilen gelirin 4.1 milyar TL olduğunu açıkladı.

ATIL HAZİNE ARAZİLERİ KİRALANACAK

Atıl durumdaki hazine arazileri hakkında da konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “Bu arazileri kiralama projemiz var. 3 milyar 400 milyon metrekare hazine arazisini vatandaşlara kiralıyoruz. Ayrıca 34 milyon metrekare araziyi de hayvancılık ve endemik bitkilerin yetiştirilmesi amacıyla kiralama projemiz var. Bununla ilgili tüm Türkiye'den yoğun bir katılım var” diye konuştu.

İMAR BARIŞI NEDİR? İMAR BARIŞI’NDA SON TARİH NE ZAMAN?

İmar Barışı ile birlikte, imar mevzuatına ya da ruhsata aykırı yapılara verilen yapı kayıt belgesiyle vatandaşların devletle ihtilaflı durum ortadan kaldırılıyor. İmar Barışı, 31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsıyor. İmar Barışı’nda son başvuru tarihi 31 Ekim 2018 olarak planlandı.