Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’nda süre uzatma sinyali

TBMM’de milletvekillerinin sorularını cevaplayan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş; “Uzatılacak diye biliyorum ama teyit etmeye çalışıyorum” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba teklif görüşmeleri sırasında 31 Aralık 2018’de sona erecek olan İmar Barışı gündeme geldi. Hürriyet Gazetesi’nden Hacer Boyacığlu’nun haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, milletvekillerinin İmar Barışı’nda süre uzatımıyla ilgili sorularına “Uzatılacak diye biliyorum ama teyit etmeye çalışıyorum” diye cevap verdi. Bakanı aradığını ifade eden Mehmet Muş; “Dönüş yapacak bana, uzatıp uzatmayacak mısınız meselesine bir cevap isteyeceğim kendisinden. Sizin de dediğiniz gibi yıl sonu geldi. Dolayısıyla bakanlığın burada bir tasarruf kullanması gerekiyor ki vatandaşlar da bundan yararlanabilsin. Makul bir süre” şeklinde konuştu.

TAKSİTLENDİRME İÇİN ÇALIŞILIYOR

MHP’li Mustafa Kalaycı ise Mehmet Muş’a İmar Barışı uygulamasında taksitlendirme yapılıp yapılmayacağını sordu. Muş bu soruya “Bakanlık taksitlendirme ile ilgili çalışıyor diye biliyorum” diye cevap verdi.

SARIYER'DE YAPILANIN AYNISI YAPILIYOR

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Bilgiç, Boğaz bölgesinde genişleten maddeyi de içeren torba teklifindeki İmar Barışı düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu. Maddenin Beykoz’u kapsadığını ifade eden Süreyya Bilgiç, “Daha önce Beykoz’un koordinatları gelmediği için, İmar Barışı’ndan bu bölümü çıkarmıştık. Sarıyer’de ne yapıldıysa burada yapılan o. Başka bir şey yok” ifadelerini kullandı.