Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’nda tarih resmen uzatıldı

İmar Barışı’nda tarih bugün itibariyle resmen uzatıldı. Uygulamada yeni tarih 31 Aralık 2018 olarak belirlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen İmar Barışı uygulaması uygulamasına başvuru süresi resmen uzatıldı. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; İmar Barışı kapsamında başvuru süresi 31 Aralık'a kadar uzatıldı. Karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karar ile 31 Aralık 2017’den önce yapılan ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar İmar Barışı uygulaması kapsamında Yapı Kayıt Belgesi alabiliyor.

ŞİMDİYA KADAR 8 MİLYON KİŞİ BAŞVURDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar yaklaşık 8 milyon 150 bin kişinin İmar Barışı için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

İmar Barışı uygulaması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması, yapıların yasallık kazandırılması için uygulamaya konuldu. Söz konusu tarih uzatılmasaydı, İmar Barışı uygulaması bugün yani 31 Ekim’de sona erecekti.