Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’ndan 8 milyon 900 bin kişi yararlandı

İmar Barışı’ndan bugüne kadar 8 milyon 900 bin kişinin yararlandığını açıklayan Murat Kurum, “Ay sonuna kadar inşallah 10 milyon seviyelerine gelip aşacaktır” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ülke genelinde şu ana kadar 8 milyon 900 bin kişinin İmar Barışı’na başvuruda bulunduğunu açıkladı. Murat Kurum, gelir olarak ise yaklaşık 7 milyar 511 milyon TL’nin toplandığını belirtti.

Aralık ayı sonuna kadar başvuruların ve ödeme sürecinin devam ettiğini belirten Bakan Kurum, İmar Barışı’nın 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapılmış yapıları içerdiğinin altını çizdi. Bu noktada belediye başkanlarını, valileri uyardıklarını belirten Kurum; “Bu tarihten sonra yapılan yapıların hiçbir şekilde kayda alınmaması ve İmar Barışı’na dahil edilmemesi noktasında takipçi oluyoruz. Denetim birimlerimiz de sahada gereken incelemeleri gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu.

10 MİLYON SEVİYESİNİ AŞMASI BEKLENİYOR

Beklentilerinin İmar Barışı’ndan 14 milyon vatandaşın da yararlanması olduğunu söyleyen Murat Kurum; “Şu ana kadar imar barışına başvuru sayısı 9 milyona yaklaştı. Aralık sonuna kadar devam edecek. Bu rakamın 10 milyon seviyelerine gelip aşacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.