Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’nın kapsamı genişletildi

Boğaziçi’ne ait kroki ile koordinat ve sınır listesinde değişiklik içeren madde Meclis’te kabul edildi. Boğaziçi’ndeki yapı sahipleri de İmar Barışı’na başvurabilecek.

Meclis’e sunulan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. T24’te yer alan habere göre; Boğaziçi Kanunu’nda tanımlanan Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi içerisinde belirlenen alanlarda yer alan taşınmaz malikleri de İmar Barışı kapsamında hayata geçirilen Yapı Kayıt Belgesi’nden faydalanabilecek. TBMM’de kabul edilen teklif, Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesine ait kroki ile sınır ve koordinat listesinde değişikliği içeriyor. Beykoz, Sarıyer ve Üsküdar’daki bazı bölgeler bu kapsama dahil ediliyor.

Kabul edilen teklifte, “2960 sayılı Boğaziçi kanununda tanımlanan Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesine ait kroki ile sınır ve koordinat listesi ekteki şekilde değiştirilmiştir” ifadelerine yer alıyor. Söz konusu maddenin kabul edilmesiyle birlikte Boğaziçi’ndeki yapı sahipleri de İmar Barışı’na başvuruda bulunabilecek.