Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İmar Barışı’nın kapsamı genişletiliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İmar Barışı’nın genişletileceğini duyurdu. Boğaziçi’ndeki bazı mahalleler İmar Barışı kapsamına alınacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İmar Barışı kapsamının genişletileceğini duyurdu. Boğaziçi de İmar Barışı’na dahil edilecek. HaberTürk yayınına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, konu ile ilgili detaylı bilgileri açıkladı.

ÖN GÖRÜNÜMDEKİ BAZI MAHALLELER İMAR BARIŞI’NA DAHİL EDİLECEK

Vedad Gürgen, Beykoz ve Üsküdar’ın Boğaziçi ön görünümü sınırlarındaki bazı mahallelerin, Sarıyer’de olduğu gibi İmar Barışı’na dahil edileceğini belirtti. Sarıyer’deki İmar Barışı’nın kapsamı ise genişletilecek. Gürgen, 1 Ocak 2018’den sonra yapılan kaçak binaların yıkımına başlandığının altını çizdi.

EKİM AYINDA MECLİS GÜNDEMİNE ALINACAK

İmar Barışı’nın genişletilmesine yönelik yasa teklifi ekim ayında meclis gündemine alınacak. Kabul edilmesi halinde üç ilçenin Boğaziçi ön görünümü sınırlarında kalan ancak Boğaz'ı doğrudan görmeyen bazı mahalleleri devletle barışacak.

İmar Barışı için başvuru yapılan bağımsız bölüm sayısı 4 milyon 650 bin, bina sayısı ise 1 milyonu aştı. Şu ana kadar elde edilen gelir ise 2.1 milyar TL.