Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İncek Loft çocuklara yönelik ilk resim sergisine ev sahipliği yapacak

Ankara’da konumlandırılan Akfen İnşaat projesi İncek Loft’ta çocuklara yönelik ilk resim sergisi açılacak. Sergi 23 Aralık Cumartesi günü minikleri ağırlayacak.

Şimdiye kadar yetişkinleri ağırlayan ‘İncek Loft Art Gallery by RC’ sanat galerisinde ilk defa çocuk sanatseverlere yönelik bir müzayede hayata geçirilecek. Çocuklar ünlü ressamların 52 sanat eserine bizzat teklif verebilecekler.

Renkli bir etkinlikle açılış yapılacak

Hayatın başladığı İncek Loft projesinde RC Art iş birliğiyle açılan ‘İncek Loft Art Gallery by RC’ sanat galerisi bu hafta sonu oldukça renkli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 23 Aralık Cumartesi günü saat 16:00’da İncek Loft’ta çocuklara yönelik bir resim müzayedesi etkinliği hayata geçirilecek.

Türkiye’nin ilk çocuk resim müzayedesini düzenleyen Küratör Rahmi Çöğendez’in yöneteceği etkinlikle sanat galerileri artık sadece yetişkinler değil, çocuklara da açılacak. Çocuk resim müzayedesinde etkinlik boyunca çocuklar, kendilerine yönelik olarak sergilenecek ve ünlü ressamlar tarafından resmedilmiş 52 sanat eserlerine teklif verip, bizzat bu eserlerin sahipleri de olabilecekler.

Amaç etkinliği geleneksel hale getirebilmek

Küratör Rahmi Çöğendez, ilkini 2015 yılında geçirdikleri çocuk resim müzayedesi ile yeni nesle sanatı sevdirip, küçük yaşta koleksiyonerliğe teşvik etmeyi planladıklarını ifade etti. Çöğendez, “Çocuk resim müzayedesi ile çocuklarımızı biraz olsun interaktif hayatlarından alıp farklı bir ortama sokmayı hedefliyoruz. Her kesime sanatı sevdirme konusundaki çalışmalarımız doğrultusunda çocuklarımızın akıllarına sanat konusundaki ilk tohumlarını atacağız” diye konuştu.

Çöğendez, bir sosyal sorumluluk projesi olarak düşündükleri bu etkinlik ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini, bu kapsamda İncek Loft Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek olan müzayedeyi gelenekselleştirmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi