Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İndirim etkisini gösterdi, Osmangazi Köprüsü'nden geçişler arttı

Bakan Arslan'ın Osmangazi Köprüsü'nde yüzde 20 oranında indirim yapılacağını açıklaması üzerine köprüden geçişler büyük oranda arttı.

Osmangazi Köprüsü için belirlenen 89 liralık ücrette yeni bir düzenlemeye gidildi. Köprünün, hizmete açıldığı günden bu yana 89 lira olan ücreti yüzde 20 indirimle 65,65 liraya düştü. Gece saat 00.00'dan sonra başlatılan uygulamayı öğrenen sürücülerin birçoğu, Osmangazi Köprüsü'nü tercih etti. Yılbaşı tatili şehir dışında geçiren vatandaşların İstanbul'a dönmesiyle köprüdeki yoğunluğun daha da artacağı tahmin ediliyor.

"Köprüyü daha sık kullanacağız"

Yalova'dan İstanbul'a Altınova gişelerinden geçiş yapan sürücülerden Tarkan Tuna, indirimi çok güzel bulduğunu belirterek, "Yoğunluk olmasın da rahat geçelim. Fiyat indirimi iyi oldu. İndirim uygulanmadan önce arabalı vapurla seyahat ediyordum." dedi.
Artık sık sık köprüyü kullanacaklarını belirten Levent Oğuz ise "Karamürsel'de akrabalarımız var, daha çok gelip, gideceğiz. Daha önce körfezi dolaşıyorduk, çok sıkıntı çekiyorduk. Allah razı olsun çok güzel yol oldu. Fiyat indirimi de gayet iyi. İndirim kararınını çok olumlu buluyoruz. Köprüden daha sık geçişler olacaktır" ifadesini kulandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün yaptığı açıklamada, Osmangazi Köprüsü'nün geçiş ücretinde yaklaşık yüzde 20'lik indirim yapılacağını bildirmişti.