Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İnşaat ciro endeksi yüzde 6,7 artış gösterdi

TÜİK 2017 3.çeyrek İnşaat Ciro ve Üretim Endeksi'ne göre, inşaat ciro endeksi geçen yıl aynı döneme kıyasla yüzde 6,7 oranında artış yaşadı.

TÜİK 2017 İnşat ciro Endeksi 2017 üçünc üçeyre kverilerine göre, Buna göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 6,7 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 üçüncü çeyreğine (Temmuz-Eylül) ilişkin İnşaat Ciro ve Üretim Endeksi’ni açıkladı.

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 27,1 yükseldi.

TÜİK'in bülteninde, kurumda kısa dönemli iş istatistiklerine ilişkin genel olarak yöntem ve veri kaynağı iyileştirme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

HTEmlak'ta yer alan habere göre, inşaat üretim endeksinin veri kaynağının devamlılığının sağlanamaması nedeniyle daha güncel ve kapsamlı veri kaynağı olan idari kayıtların hesaplamalarda kullanılmasına karar verildiği ve bu kapsamda, inşaat üretim endeksine, bu yılın 1. çeyrek haber bülteninden itibaren yer verilmediği, idari kayıtlara dayalı hesaplanacak 2015 temel yıllı çalışmalar tamamlandıktan sonra, endeksin geriye dönük serilerle birlikte gelecek yıldan itibaren yayımlanacağı açıklandı. (HTEmlak)