Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İnşaat maliyetleri yüzde 40 arttı, konut fiyatları değişmedi

Maliyetlerde büyük artış yaşanmasına rağmen bunun konut fiyatlarına yansımadığını söyleyen Moment Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Uyar, "Yatırım için en uygun zaman" dedi.

İnşaat sektörü ve ülkemizin içinde bulunduğu duruma dair görüşlerini aktaran Turgut Uyar, "Yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen, ülkemiz her türlü zorluğun üstesinden geldi. Bombalar, terör, darbe girişimi derken, 2016’yı da kazasız, belasız atlattık. Birlik, beraberlikle biz yatırımcılar pes etmedik. Ülkemize ve ekonomisine güvendik. Yatırımlarımıza devam ettik. Terörün ülkemizdeki olumsuzluklarından korkmadık. İnşaat girdi fiyatlarımız yüzde 20 oranında arttı. Döviz yüzde 20 oranında arttı. Yani maliyetlerimiz yüzde 40 oranında artmasına rağmen, TL olan satış fiyatlarına bunu yansıtmadık” ifadelerini kullandı.

Konut sahibi olmak isteyenler elini çabuk tutmalı

İçinde bulunduğumuz zaman diliminin yatırım için uygun olduğunun önemle altını çizen Uyar, "Aslında yatırım açısından şuan çok uygun bir zaman, referandum sonrasında bu maliyetleri artık satış fiyatlarımıza yansıtmak zorundayız. Referandum belirsizliği bittiği anda inşaat sektörü hemen hemen tüm projelerine bu zamları farklı şekilde yansıtacaklardır. Dolayısıyla şimdi alan yatırımcının kazanacağı gözle görülür bir gerçektir" diye konuştu.

Moment Beştepe'nin örnek ofisleri ziyarete açılıyor

Sunduğu uygun faiz oranları ile yeni nesil ofis anlayışında fark yarattıklarını kaydeden Moment Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar, "Anlaşmalı bankaların garantörlüğünde 24 aya kadar sıfır, 60 aya yüzde 0,53, 120 aya yüzde 0,74 çok uygun faiz oranları ile yatırımcıların cebini de düşünüyoruz. Mart ayı içerisinde örnek ofisleri de ziyarete açılacak olan Moment Beştepe'nin ayrıcalıklarını yakından keşfedebilirsiniz” dedi.