Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İnşaat sektörü sayesinde 250 alt sektör yükselebiliyor

2018 yılında da Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörünün inşaat olması bekleniyor.

Türkiye ekonomisi üçüncü çeyrek verilerine göre yüzde 11 büyüme kaydetti. Bu büyüme payının yüzde 18’i ise inşaat sektörüne ait. Türkiye’de yenilenmeyi bekleyen 7 milyondan fazla konut var. Yurt genelinde başlatılan kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında yürütülen çalışmalar ve kentsel dönüşüm projeleri tüm hızıyla devam ediyor.

İnşaat sektörü zirveden inmeyecek

Türkiye’nin önündeki 20 yıllık süreçte kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam etmesi bekleniyor. Bu süreç kapsamında inşaat sektörünün çok uzun süre daha popülerliğini kaybetmeyeceği ve daha da zirveye çıkacağını görmek mümkün.

GYODER küresel düzeydeki en büyük oluşumlar arasında yer aldı

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin yaptığı açıklamalarda 2009 yılından bu yana kadar geçen süreçte Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu hedefi ile kurulan GYODER'in birçok kaliteli çalışmaya imza attığını, hem bilgi birikimi, hem de tecrübeleri ile küresel düzeydeki en büyük sektörel oluşumlar arasına adını kazdığını ifade etti.

“İnşaat sektörü sayesinde gelişen 250 alt sektör mevcut”

Üçüncü çeyrek verilerine göre Türkiye'nin yüzde 11,1 oranında bir büyüme elde edebildiğini hatırlatan, inşaat sektörünün ise yüzde 18'ini oluşturduğunu ifade eden Yetgin, bu oranların inşaat sektörünün sahip olduğu önemi net bir şekilde gösterdiğini, aynı zamanda inşaat sektörü sayesinde 250'den fazla alt sektörün yükselebildiğini ifade etti.

“Sektörün ekonomik performansı ivmeli bir şekilde devam edecek”

30 Eylül 2017'de tamamlanan teşvik paketlerinin tekrar devam ettirilmesi ve KDV konusu için düzenlemelerin yapılması adına hükümetten destek beklendiğini ifade eden Yetgin, devam eden 15 ila 20 yıllık süreçte, perspektif açıdan 7,5 milyon konutun kentsel dönüşüme tabii tutulmasının ön görüldüğünü, yeni konut ihtiyacının da halen baki olduğunu, bu açıdan bakıldığında inşaat sektörünün sahip olduğu ekonomik performansın ivmeli bir şekilde devam edeceğini, aynı zamanda kentsel dönüşümün de hızlı bir şekilde ilerleyeceğinin rahat bir şekilde görüldüğünü ifade etti.

“İnşaat sektörü 2018’de Türkiye ekonomisi büyüme oranına daha fazla katkı sağlayacak”

2017 yılının 1 milyon 400 bin adet konut satışı ile tamamlanacağını dile getiren Yetgin, 2018 yılında Türkiye'nin elde edeceği büyüme oranlarına inşaat sektörünün daha fazla katkı sağlayabilmesi için çalışmalara tam gaz devam edeceklerini kaydetti.