Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İnşaat sektörü temsilcileri 2019 yılından umutlu

İnşaat sektörü temsilcileri, ekonomide hareketli günlerin yaşandığı bu dönemde, 2019 yılından umutlu olduklarını ifade ediyor.

İnşaat sektörü temsilcileri, ekonomide hareketli günlerin yaşandığı bu dönemde, 2019 yılından umutlu olduklarını ifade ediyor. Sabah Gazetesi’nde yer alan haberde; enflasyonla mücadele programı ve ekonomik reformların hızla yaşama geçirilmesi sektöre umut verdi.

KUR VE FAİZ ORANLARI DÜŞECEK

2018'in son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde enflasyonun yüksek seyrine devam ettiğini ifade eden Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kalı; “Üretim sektöründe maliyet artışı nedeniyle birtakım sıkıntılar yaşanıyor. Ancak hükümetimiz enflasyonla mücadele için gerekli tüm adımları atıyor ve yeni programlar açıklıyor. Atılan adımlar ışığında 2019 yılının ilk çeyreğinin yine durağan geçeceğini ve ikinci çeyrekle beraber kur ve faiz oranlarının da normal seviyelere ineceği konusunda beklentilerimiz var” diye konuştu.

GAYRİMENKULDE ALIM ZAMANI

Hükümet, mali disiplin çerçevesi içinde belli adımlar attığını belirten Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl; “Bunun ekonomi için olumlu getirileri olmasını bekliyoruz” dedi. Günümüzde yatırım maliyetlerinin tam anlamıyla konutlara yansıtılmadığını söyleyen Evren Gökçöl; “Gayrimenkulde alım yapmak için doğru bir zaman” diye konuştu.

SEKTÖRDE OLUMLU HAVA ESECEK

Türkiye'nin 2019 yılı ekonomisinden beklentilerinin olumlu yönde olduğunu belirten Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer; “Dolardaki hareketlilik ve faiz oranlarının düşmesiyle birlikte bu olumlu hava tüm sektörlerde kendisini gösterecektir. Açıklanan enflasyon hedefleri ve enflasyonla mücadele için atılan adımları da yerinde buluyorum. Bu hedeflerin realize edilmesi durumunda ekonominin çarkları dönecektir” ifadelerini kullandı.