Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İnşaat sektöründe iş kazaları azaltılıyor

İnşaat sektöründe yüzde 37 oranında azalan ölümlü iş kazaları ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu konudaki projeler için 40 milyon TL hibe desteği sağlanacak.

İş Sağlığı ve Güvenliği Protokolü hakkında açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, iş sağlığı ve güvenliği (İSG) koşullarını iyileştirme adına sivil toplum kuruluşları, sanayi, ticaret ve meslek odaları ile üniversiteler ve meslek liselerinin geliştireceği projelere yaklaşık 40 milyon TL hibe desteği sağlayacaklarını açıkladı.

ÖLÜMLÜ İŞ KAZALARI YÜZDE 37 ORANINDA AZALDI

Zehra Zümrüt Selçuk, “çok tehlikeli” sınıfta yer alan orta ve büyük ölçekli işletmeler için iş sağlığı ve güvenliği açısından önemli bir teşvik uygulamasını geçen hafta başlattıklarını hatırlattı. Selçuk, bu iş yerlerinde üç yıl içinde ölümlü veya sürekli iş göremezlik ile sonuçlanan iş kazası meydana gelmezse işsizlik sigortası işveren payının üç yıl süreyle yüzde 50 indirimli olarak alınacağını ifade etti.

İnşaat, maden, tarım, tekstil, mobilya, gıda, kimya sektörlerine yönelik iş sağlığı ve güvenliğinin iyileştirilmesi kapsamında araştırma ve geliştirme projeleri yürüttüklerini söyleyen Zehra Zümrüt Selçuk; “Bu çalışmalar neticesinde inşaat sektöründe son 15 yılda ölümlü iş kazaları yüzde 37 oranında düştü. Bunu yeterli görmeyip gerekli çalışmalara devam ediyoruz. Geçen hafta başlattığımız maden, inşaat, kimya gibi çok tehlikeli sektörlere yönelik projelere hibe desteğimizi de buradan duyurmak istiyorum. Söz konusu bu sektörlere yönelik, iş sağlığı ve güvenliği koşullarını iyileştirme adına sivil toplum kuruluşlarımızın, sanayi, ticaret ve meslek odalarının, üniversitelerin ve hatta meslek liselerimizin geliştireceği projelere yaklaşık 40 milyon TL hibe desteği sağlayacağız” diye konuştu.