Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"İnşaat sektöründe istihdam oranı yüzde 8 ila 10 oranında artacak"

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, 'Yabancı yatırımcıdan KDV alınmaması' ve 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısı' ile ilgili açıklamada bulundu.

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Hükümetimiz inşaat sektörünün çok daha iyi noktalara gelmesi için taleplerimizi hızlı bir şekilde değerlendirerek yürürlüğe koyuyor. 2017 yılı sektörümüz adına güzel gelişmelerle başladı ve devam etmekte. Yabancı yatırımcıların konut ve iş yeri satın almak istediklerinde katma değer vergisi ödemeyecek olmaları ekonomimize döviz kazandırmak için çok önemli bir adım. 2016 yılında 18 bin 189 olan yabancıya satış adedi, söz konusu iyileştirmelerle çok daha yukarıya çıkacaktır. 1 milyon dolar üzerinde gayrimenkul alanlara vatandaşlık hakkı verilecek olmasından sonra KDV muafiyetinin de gelmesi satışları ciddi şekilde arttıracaktır. Ancak inşaat sektöründe geçerli olan KDV düzenlemeleri konutla sınırlı kalmayarak iş yeri ve apart ünite gibi birçok birimi de kapsadığı taktirde yeni bir rekor kırılması kaçınılmaz olacaktır.

Kuzu Grup olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına da sonuna kadar destek veriyoruz. Üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sektörümüz adına ardı ardına gelen olumlu gelişmelerle beraber 2 milyon olarak açıklanan inşaat sektörü istihdam sayısı bu yıl yüzde 8 ila 10 oranında artış gösterecektir diye düşünüyorum."